LG-Vu-3-1-big

LG zaprezentowało swojego trzeciego tabletofona z rodziny Vu. Tak samo jak jego poprzednie generacje i ten model charakteryzuje się wyjątkowo szerokim ekranem. To jednak nie jedyny powód, by się nim zainteresować.

LG Vu 3 (LG postanowiło po raz kolejny pozbyć się słowa Optimus z nazwy) to nowa propozycja LG dla osób  poszukujących mobilnego urządzenia o sporym ekranie i sporej mocy obliczeniowej.

Poprzednie generacje nie cieszyły się popularnością, lecz tym razem postanowiono zadbać o wyprodukowanie urządzenia, które może godnie konkurować z produktami Samsunga czy Sony’ego.Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że cała seria Vu jest dość charakterystyczna i budzi ona wśród fanów technologii skrajne opinie. Wszystko to przez… nietypowe proporcje wyświetlacza.

LG-Vu-3

No właśnie, wyświetlacz. Ten cechuje się rozdzielczością 1280 x 960 pikseli, przekątną 5,2″ i został wykonany w technologii IPS. To, co wyróżnia go od innych urządzeń to jego proporcje boków – nie wynoszą one 16:9, lecz 4:3. Z tego powodu można odnieść wrażenie, że Vu 3 jest urządzeniem źle leżącym w dłoni i mało mobilnym. Taki aspekt ma jednak wiele zalet, z których chyba największą jest poprawienie wygody użytkowania w trybie horyzontalnym. Należy też wspomnieć, że LG zadbało o umieszczeniu rysika w obudowie.

lg-vu-3 (1)

Pod względem pozostałych podzespołów jest świetnie – procesor Snapdragon 800 2,3 GHz, 2 GB RAM-u, aparat 13 Mpix i moduł LTE-A wskazują na to, że mamy do czynienia z naprawdę dobrym urządzeniem. Vu 3 korzysta z Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

LG Vu 3 powinien trafić do całego świata jeszcze w tym roku. Osobiście w ogóle nie byłem zainteresowany pierwszymi dwiema generacjami tabletofonów Vu, lecz ten zdołał mnie zainteresować. Myślę, że może być idealnym narzędziem dla osób, które wykorzystują smartfony głównie do przeglądania Internetu.

Via

Be Sociable, Share!