lum

Nowe wieści mówią, że plany Nokii wcale nie kończą się na Lumii 1520, tablecie z Windowsem RT i małej Ashy 500. Do sieci trafiły rendery prasowe przedstawiające model Lumia 929 z aparatem 20 Mpix. Okazuje się jednak, że najpewniej będzie to tylko Lumia 1520 w innej obudowie.

W ostatnim czasie ręce pełne roboty ma niejaki @evleaks, który niezwykle często informuje nas o nowych informacjach na temat planowanych urządzeń Nokii. Do jego kolejnych dokonań możemy zaliczyć opublikowanie renderów prasowych przedstawiających Nokię Lumię 929. Oglądać je możecie w grafice zawartej w nagłówku wpisu.

Wiele wskazuje na to, że będzie to po prostu inna odmiana Lumii 1520 przeznaczona dla sieci Verizon. Tak, jak przytoczony tabletofon, otrzyma aparat 20 Mpix z optyką PureView, Windows Phone’a z aktualizacją GDR3 i ekran 1080p. To samo urządzenie już raz trafiło pod obiektyw wcześniej i już wtedy było wiadomo, że jest to Lumia 1520 w wersji dla amerykańskiego operatora:

lumia929white560px (1)

Co do daty premiery, zdania są podzielone. @evleaks uważa, że będzie obu urządzeń będzie mieć miejsce 26 września, natomiast ekipa TheVerge mówi o 22 października, powołując się na grafikę umieszczoną na oficjalnym Twitterze Nokii:

BUXiwCbCMAEyM8f

Co osobiście myślę o Lumii 929? Nie jestem zwolennikiem tworzenia specjalnych odmian urządzeń dla konkretnych operatorów. Myślę, że jest to działanie nie mające zbyt wiele sensu. Zrozumiałbym, gdyby Nokia wydała dwie odmiany tego samego tabletofona dla całego świata – wtedy klienci mieliby wybór pod względem obudowy, a tak ten wybór mają jedynie osoby, które rozważają wstąpienie do sieci Verizon.

Via

Be Sociable, Share!