Nokia-Asha-500

Nokia w najbliższej przyszłości prawdopodobnie pokaże nam kolejnego smartfona z budżetowej rodziny Asha. Nowy model otrzyma nazwę Asha 500 i będzie się wyróżniał naprawdę udanym designem.

@evleaks, który na naszym blogu pojawiał się już niejednokrotnie, atakuje znowu. Tym razem ujawnił internautom wygląd telefonu Nokia Asha 500. Opisywany render prasowy, który wpadł w jego ręce wstawiam poniżej:

Nokia-Asha-500

Nokie z serii Asha to budżetowe smartfony wyposażone w ekrany dotykowe i autorski system operacyjny. Asha 500 ma stać się jednym z topowych przedstawicieli tej rodziny, zatem jej cena powinna być zbliżona do najtańszych Androidów. Konkurencja trzyma się nieźle, więc odnieść sukces w tym segmencie nie będzie tak łatwo.

Z tego powodu Asha 500 powinna wyróżniać się na kilka sposobów, czego jej producent sumiennie próbuje dokonać. Przede wszystkim, design jest naprawdę udany. W moim odczuciu będzie to jeden z najładniejszych smart-maluchów, a już to może sprawić, że model osiągnie sukces. Telefon przypominać może nieco pomniejszoną Lumię 520 schowaną w plastikowej obudowie ochronnej. Według mnie dział designu odwalił kawał dobrej roboty.

Niestety nie znamy specyfikacji tego telefonu, lecz nieco możemy wywnioskować z samej grafiki. Przede wszystkim, nie zmieni się kwestia systemu operacyjnego – wciąż będzie to rozwiązanie znane z chociażby Nokii Asha 501, wykorzystujące Swipe UI (sterowanie gestami) i Fastlane (wielofunkcyjny ekran główny). Belka powiadomień wskazuje na to, że telefon zawita w odmianie obsługującej dwie karty SIM, a wśród preinstalowanych aplikacji powinniśmy znaleźć WhatsAppa.

Asha 500 z pewnością nie jest komórką, która przyprawia mnie o szybsze bicie serca, lecz z pewnością stanie się ona jedną z ciekawszych propozycji dla osób poszukujących czegoś w niewygórowanej cenie.

Via

Ciekawe? Podziel się!