Nokia-Lumia-1020-camera

Nokia Lumia 1020 w końcu jest dostępna w sprzedaży w naszym kraju. Jej cena jest spora, lecz jest to uzasadnione – w końcu mamy do czynienia z najbardziej fotograficznym smartfonem na rynku.

Nokia Lumia 1020 miała swoją premierę już dwa miesiące temu, lecz w naszym kraju można ją kupić dopiero od teraz. W Warszawie odbyła się specjalna konferencja, na której została zaprezentowana. Smartfon został wyceniony na 2 899 zł. Spodziewałem się niższej ceny, lecz sądzę, że sprzedawcy po miesiącu czy dwóch znacznie zejdą z tej ceny. Bardziej oszczędnym radzę więc przeczekać ten okres 😉

Oto pełna notka prasowa z wydarzenia:

Dzięki innowacyjnej technologii PureView firmy Nokia, Lumia 1020 uzyskuje ostrości zdjęć jak najlepsze aparaty cyfrowe. Model jest wyposażony w matrycę drugiej generacji o rozdzielczości aż 41 megapikseli, układ optyczny ZEISS z sześcioma soczewkami fizycznymi oraz funkcją optycznej stabilizacji obrazu, które umożliwiają robienie, edytowanie oraz dzielenie się zdjęciami i filmami wideo profesjonalnej jakości.

Dzięki nowej aplikacji Nokia Pro Camera, smartfon Nokia Lumia 1020 odkrywa zoom na nowo, umożliwiając najpierw zrobienie zdjęcia, a potem przybliżenie obrazu, aby odkryć kryjące się w zdjęciu historie, które często zawierają więcej szczegółów, niż może wychwycić nasze oko. Aplikacja Nokia Pro Camera charakteryzuje się przejrzystym interfejsem, który prezentuje jaki wpływ ma konkretne ustawienie na ostateczne zdjęcie lub film i sprawia że każdy użytkownik może korzystać z funkcji zazwyczaj zarezerwowanych dla profesjonalnych aparatów i uczyć się, jak robić jeszcze lepsze zdjęcia.

Nokia-Lumia-1020

Nokia Lumia 1020 jest najbardziej wszechstronnym wśród dostępnych aparatów cyfrowych w smartfonie. Jej unikalna funkcja umożliwia jednoczesne robienie zdjęcia o wysokiej rozdzielczości 38 megapikseli do edycji oraz 5-megapikselowej wersji do udostępniania w serwisach społecznościowych za pośrednictwem systemu Windows Phone 8.

Zapewniając możliwość zrobienia wyraźnego zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia, Nokia Lumia 1020 umożliwia również wykonanie wolnych od rozmyć filmów z dźwiękiem stereo nawet na najgłośniejszych koncertach. Umożliwia to funkcja Nokia Rich Recording, która obsługuje sześć razy głośniejszy dźwięk niż standardowe mikrofony stosowane w smartfonach.

Nokia Lumia 1020 to także wiodące usługi firmy Nokia, takie jak Nokia Muzyka dla nieograniczonego streamingu muzyki bez reklam i abonamentu, zestaw aplikacji HERE – zintegrowanych usług lokalizacyjnych, w tym HERE Maps z funkcją rozszerzonej rzeczywistości LiveSight, dzięki której w łatwy i szybki sposób można znaleźć nowe miejsca do robienia zdjęć.

 Nokia-Lumia-1020-with-Nokia-Pro-Camera

Dzięki ponad 165 000 aplikacjom i szerokim możliwościom personalizacji, system Windows Phone jest doskonałą platformą dla smartfonu Nokia Lumia 1020. Użytkownicy mogą na bieżąco wyświetlać robione zdjęcia na ekranie startowym w kafelku Zdjęcia, szybko je udostępniać w serwisach społecznoścowych, a także uzyskiwać do nich łatwy dostęp z różnych urządzeń dzięki SkyDrive. Dedykowany przycisk do aparatu sprawia, że Windows Phone został stworzony z myślą o robieniu zdjęć.

Sprzedaż w Polsce ruszy dzisiaj, czyli od 19.09.2013 w niezależnej dystrybucji.Urządzenie pojawi się w ofercie operatorskiej Orange i T-Mobile w nadchodzących tygodniach. Ponadto 23 września br. dla wszystkich chętnych rozpoczyna się rejestracja do konkursu Testuj z Orange. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące nowego smartfonu Nokia, wyselekcjonowani Uczestnicy będą mogli przetestować smartfon Nokia Lumia 1020 w ramach akcji Testuj z Orange. Po zakończeniu akcji 10 osób wygra smartfony Nokia Lumia 1020. Więcej informacji już wkrótce na stronie http://testuj.orange.pl/rejestracja. Cena detaliczna Nokia Lumia 1020 to 2899 PLN. Urządzenie będzie dostępne w kolorach: żółtym, białym oraz czarnym.

 

Be Sociable, Share!