Nokia_108_Dual-SIM

Skoro czytacie naszego bloga, raczej mało prawdopodobne, byście interesowali się najtańszymi telefonami. Jeśli jednak macie w rodzinie technofobów, którzy chcieliby kupić swój pierwszy telefon, Nokia 108 może być dobrym pomysłem.

Nokia w segmencie najtańszych smartfonów radzi sobie naprawdę dobrze. Co chwilę wypuszcza kolejne modele – jedne to ficzerfony z jakąś wyróżniającą się funkcją, a drugie to słuchawki, które w założeniu miały być ograniczone z niemal wszystkiego, by zaoszczędzić na cenie. Nokia 108 należy do tej drugiej grupy.

  

Nokia 108 (oraz jej wersja Dual SIM wyceniona tak samo) kosztuje zaledwie 29$, co w obecnym kursie daje nam równowartość 91 zł. Co otrzymujemy w zamian? Komórkę z aparatem VGA, wyświetlaczem o przekątnej 1,8″, odtwarzaczem muzyki z Radiem FM, slotem na karty pamięci i wejściem mini-jack. Warto wspomnieć, że na tej Nokii zagramy w kultowego Snake’a, co osobiście doceniam.

Nokia_108_DUAL_SIM_cyan

Całość została opakowana w obudowę nawiązującą swoim wzornictwem do rodziny Lumia. Dostępne kolory to: czerwony, biały, czarny, żółty i cyjanowy.

Akumulator wytrzyma do 31 dni w trybie czuwania, do ok. 14 h rozmów i 45 h odtwarzania muzyki. Android może się schować! 😀

Specyfikacja Nokii 108 to absolutne minimum, lecz trudno się dziwić – po takiej cenie trudno spodziewać się czegoś lepszego. Oczywiście, nie jest to produkt skierowany do fanów technologii, a do osób, które wcześniej nie miały styczności z telefonami komórkowymi, potrzebujących czegoś prostego.

Via

Be Sociable, Share!