Sony-logo kj

Plotka głosi, że Sony już teraz rozpoczęło prace nad kolejnym flagowym smartfonem . Ma on się nazywać Sony Xperia Z2 i będzie wyposażony w taki sam aparat 20 Mpix, co Xperia Z1.

Przyznam, że najnowsze smartfony Sony’ego wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie. Xperia Z Ultra i Xperia Z1 mogą się pochwalić naprawdę wydajnym procesorem, eleganckim designem i wyświetlaczem o wysokiej jasności i szerokim spektrum wyświetlanych barw (wcześniej Sony montowało dość słabe ekrany do swoich telefonów).

Najnowszy flagowiec Sony’ego, czyli Xperia Z1 został zaprezentowany bardzo niedawno, bo 4 września bieżącego roku. Może zatem dziwić to, że Japończycy wzięli się do prac nad kolejnym topowym smartfonem tak szybko. Według wstępnych informacji nie należy się jednak spodziewać czegoś drastycznie różniącego się od poprzednich urządzeń Sony’ego.

W specyfikacji Xperii Z2 ma się znaleźć Snapdragon 800, wyświetlacz 5,2″ Full HD z technologią Triluminos, 3 GB pamięci RAM, aparat 20 Mpix i bateria 3 200 mAh. Systemem operacyjnym, który zostanie wykorzystany ma być niewydany jeszcze Android 4.4 KitKat.

Możemy się spodziewać, że Sony Xperia Z2 zostanie pokazana światu na targach IFA 2014, które odbędą się 7-10 stycznia 2014 roku.

Via

Be Sociable, Share!