gsmarena_001 (14)

iPhone 5S, który miał premierę trzy dni temu, jest pierwszym smartfonem z 64-bitowym procesorem. Co na to Samsung? Nie chce być gorszy – obiecuje, że jego flagowce na rok 2014 także będą pracować w 64-bitowej architekturze.

Wiele osób uważa, że Samsung przoduje wśród producentów smartfonów w kwestii kopiowania rozwiązań konkurencji. Jest to trochę złośliwe, lecz trudno zaprzeczyć suchym faktom. Do portfolio Samsunga już w przyszłym roku będziemy mogli dopisać kolejne rozwiązanie zaczerpnięte od swoich rywali.

JK Shin (CEO Samsunga) powiedział, że przyszłe flagowce koreańskiego giganta będą pracować w 64 bitach. Możemy zatem liczyć, że to rozwiązanie zawita doSamsunga Galaxy S5 i Note’a 4.

iPhone 5S jest pierwszym smartfonem pracującym w 64-bitowej architekturze. O ile w komputerach osobistych takie rozwiązanie jest stosowane już od jakiegoś czasu, trudno przewidzieć, jak sprawdzi się ono w smartfonach lub tabletach. W każdym razie, możemy liczyć na spory przyrost mocy (Apple A7 ma być aż 40 razy szyb­szy od swo­jego odpowied­nika z iPhone’a pier­wszej gen­er­acji), lecz czy obecnie znajdujące się aplikacje w sklepie Play będą dostępne dla procesorów działających w 64 bitach? Znając specyfikę Androida, to może być trudne do osiągnięcia, jeśli liczymy na brak spadków płynności działania. Dodajmy tylko, że Android obecnie nawet nie wspiera 64-bitowej architektury, lecz KitKat może być na to rozwiązaniem.

Via

Ciekawe? Podziel się!