dotrzechdych

DoTrzechDych to portal z recenzjami tańszych win, który doczekał się swojej aplikacji mobilnej na Windows Phone oraz Android. Sama idea i zamysł są jak najbardziej trafione – możemy tam znaleźć wiele przydatnych recenzji, a baza z dnia na dzień powiększa się o nowe nabytki. Pomimo, że strona nie zachwyca od strony wizualnej, ważna jest część merytoryczna a gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że taka ściągawka jest nam potrzebna właśnie w sklepie (przy wyborze wina), to taka aplikacja ma sens. Zobaczmy, co do powiedzenia mają twórcy aplikacji DoTrzechDych.

DoTrzechDych.pl to serwis dedykowany “zwykłym konsumentom”, którzy coraz częściej sięgają po wino. W prosty i przystępny sposób opisuje wina dostępne w polskich sklepach – marketach, dyskontach i w sklepach winiarskich.

Mechanizm działania aplikacji jest bardzo prosty. Chcąc wybrać wino konsument wskazuje sklep, w którym właśnie się znajduje, lub też kryteria takie jak preferowany smak czy kolor wina a aplikacja wskazuje wina warte uwagi bazując na rekomendacjach pochodzących z serwisu dotrzechdych.pl. Dodatkowo możliwe jest tworzenie listy win ulubionych.

dotrzechdych1

Wcześniej miłośnicy wina mogli korzystać z aplikacji tylko na urządzeniach z systemem Android. Pozytywne komentarze i ogromne zainteresowanie tą aplikacją skłoniło twórców do rozszerzenia jej na kolejną platformę. “Nasza aplikacja to obecnie najbardziej popularna polska aplikacja mobilna związana z winem – pobrało ją niemal 10 000 osób. Co miesiąc używa jej 3000 użytkowników. Nieustannie dostajemy głosy, że uratowała komuś wieczór lub pomogła wybrać wina na imprezę. Postanowiliśmy więc iść dalej i rozszerzyć jej zasięg. Dzięki współpracy z Whalla Labs możemy zaproponować ją użytkownikom Nokii i innych telefonów z systemem Windows Phone. Zostanie nam już tylko iOS.” – mówi Gabriel Matwiejczyk, założyciel dotrzechdych.pl

“Wybór Windows Phone jest zrozumiały, skoro to druga najpopularniejsza platforma mobilna w Polsce, posługuje się nią 20% Polskich użytkowników smartfonów” – jak mówi Piotr Biegun, CEO w Whalla Labs.

Aplikacja DoTrzechDych na platformę Windows Phone została bardzo dobrze przyjęta – zyskała niemal 6 000 użytkowników w pierwszym tygodniu obecności na rynku, a Microsoft wyróżnił ją poprzez promocję na stronie głównej sklepu z aplikacjami.

„To dla nas duże wyróżnienie i znak, że aplikacja to krok w dobrą stronę” – komentuje Gabriel Matwiejczyk.

Aplikacja jest darmowa i dostępna dla smartfonów z Androidem, jak i Windows Phone.

dotrzechdych3  dotrzechdych2

Ciekawe? Podziel się!