sony-xperia-z1-mini

Jeśli chcecie kupić smartfona o topowej specyfikacji, jesteście skazani na urządzenia nieporęczne, z dużym ekranem. Tym problemem chce się zająć Sony, które wkrótce powinno zaprezentować pomniejszoną wersję Xperii Z1 ze specyfikacją nie ustępującą swojemu pierwowzorowi.

Sony Xperia Z1 Mini ma być smartfonem zarówno poręcznym, jak i mocnym. W ostatnich czasach takie połączenie jest dość egzotyczne. Producenci smartfonów wyposażają swoje zabawki w ekrany, które do niedawna były jeszcze zarezerwowane tylko dla segmentu tabletofonów. Czy to dobry trend? Z tym można się kłócić, lecz powstał przez niego problem – osoby, które nie potrzebują dużego ekranu są skazane na modele budżetowe, gdyż mocnych maluchów po prostu nie ma.

Pod tym względem ma się wyróżniać nadchodzący smartfon Sony’ego – Xperia Z1 Mini. Jak nazwa wskazuje, będzie to pomniejszona odmiana Xperii Z1, która swoją premierę miała podczas targów IFA 2013, czyli tydzień temu.

Według plotek, które trafiły do Internetu, Xperia Z1 Mini otrzyma tak samo mocne podzespoły, co jej starsza i większa siostra. Możemy się zatem spodziewać Snapdragona 800, 2 GB pamięci RAM i przede wszystkim bardzo dobrego aparatu 20 Mpix.

Pewne zmiany oczywiście też są. Ta największa dotyczy, naturalnie, ekranu. Ten otrzyma przekątną 4,3″ i rozdzielczość 1280×720 pikseli, a pamięć wewnętrzna zostanie zmniejszona do 8 GB. Mniejsza też będzie oczywiście cena, choć trudno oszacować, jak bardzo.

Via

Be Sociable, Share!