Lumia-1020-Xperia-Z1-Big-Image

Na początku swojego istnienia Lumia 1020 wręcz deklasowała konkurencyjne smartfony jakością wykonywanych zdjęć. Tydzień temu pojawił się w końcu godny rywal – Sony Xperia Z1 z 20-megapikselową matrycą. Czy jest w stanie zagrozić Lumii 1020?

Ekipa serwisu tbreak.se zamieściła porównanie fotograficzne dwóch smartfonów z najlepszymi aparatami na rynku: Nokii Lumii 1020 i Sonego Xperii Z1. Myślę, że jest to jeden z najciekawszych pojedynków ostatnich czasów – czy supermultimedialny smartfon z Androidem jest w stanie pobić króla mobilnych aparatów? Nokia co prawda produkuje telefony z najlepszymi aparatami od wielu lat, lecz Sony ma jeszcze większe doświadczenie w kwestii foto, choć nie tyle w komórkach, co w konwencjonalnych cyfrówkach.

Na początek suche dane:

  • Optyka/sensor: Nokia Lumia 1020: 1/1.5″, 41 Mpix PureView; Sony Xperia Z1: 1/2.3″, 20.7 Mpix Exmor RS
  • Przysłona: Nokia Lumia 1020: f2.2 ; Sony Xperia Z1: f2.0
  • Przetwarzanie:  Nokia Lumia 1020: brak dedykowanego chipu, poprzez procesor Snapdragon MSM8960; Sony Xperia Z1: dedykowany chip Bionz
  • Pozostałe: Nokia Lumia 1020: Optyczna stabilizacja obrazu i nadpróbkowanie, zaawansowana aplikacja aparatu; Sony Xperia Z1: cyfrowa stabilizacja obrazu

A teraz zdjęcia:

 

Wnioski pozostawiam do Waszej dyspozycji. Dodam jeszcze tylko tyle, że zdjęcia wykonywane były w trybie automatycznym przez osobę, która nie zna się na fotografii. Redakcja  tbreak.se dodaje, że wkrótce zrobi drugie porównanie, lecz z wykorzystaniem trybu manualnego i profesjonalnego fotografa.

Via

Be Sociable, Share!