BTex5TtCUAEQaus

Raczej większość z Was się zgodzi ze stwierdzeniem, że Nokia Lumia 1520 to obecnie najbardziej wyczekiwane urządzenie Nokii. Nowy przeciek przedstawia nam jego wygląd.

Nokia co prawda przespała wyścig zbrojeń polegający na wstawianiu przez producentów firm produkujących smartfony coraz większych ekranów. Nie oznacza to jednak, że już do końca świata będziemy skazani na góra 4,5-calowe komórki. Wygląda na to, że fiński producent budzi się z letargu, czym dał znać premierą całkiem sporej Lumii 625. Teraz jednak zamierza wytoczyć cięższe działo – Nokię Lumia 1520.

Lumia 1520 będzie pierwszym tabletofonem Nokii. Ma ona charakteryzować się wyświetlaczem o przekątnej 6″ i rozdzielczości FullHD. Sercem urządzenia ma zostać mocarny Snapdragon 800, a wbudowany aparat otrzyma matrycę PureView 20 Mpix. Trzeba przyznać, że specyfikacja przedstawia się bardzo dobrze i nie odbiega wcale od konkurencji z systemem Android.

BTex5TtCUAEQaus

Nokia Lumia 1520 otrzyma system Windows Phone 8 z aktualizacją GDR3. To właśnie ona uczyni użytkowanie z WP8 na tak dużym ekranie przyjemniejszym. Pozwoli na wyświetlanie aż sześciu kolumn kafelków na ekranie głównym i doda wsparcie dla ekranów FullHD.

Kolejną rzeczą, jaką wiemy o Lumii 1520 jest jej wygląd. To za sprawą niezawodnego @evleaks, który ostatnio jest naprawdę aktywny. Smartfon prezentuje się tak, jak każda inna Nokia z wyższej półki. Warto zwróci uwagę na jednostkę aparatu, która wizualnie bardzo przypomina tą z Lumii 925.

Via

Ciekawe? Podziel się!