q09-03_16-06-15vs_verge_super_wide

Targi IFA 2013 trwają w najlepsze! Samsung zgodnie z wcześniejszymi informacjami zaprezentował nowego Galaxy Note’a, tablet, oraz swój pierwszy inteligentny zegarek. Nie zabrakło też nowej odsłony dziesięciocalowego tabletu.

Samsung na swoich targach zaprezentował całkiem interesujące urządzenia. Otrzymaliśmy właśnie to, na co czekaliśmy i nie powinniśmy narzekać.

gsmarena_001 (12)

Chyba największą premierą jest Samsung Galaxy Note 3. Tak, jak Galaxy S4, będzie oferowany w dwóch wersjach różniących się procesorami: jedna z Exynosem Octa Core 1,9 GHz i druga ze Snapdragonem 800 2,3 GHz. Ta druga odmiana ma tą zaletę, że pozwala łączyć się poprzez LTE, gdy ośmiordzeniowiec produkcji Samsunga zadowoli się wyłącznie 3G. Wyświetlacz Super AMOLED otrzymał przekątną 5.7″, a jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli. Główny aparat pozwala na wykonywanie zdjęć 13 Mpix i nagrywanie filmów w 4K (30fps), Full HD (60fps), oraz w trybie slow motion w HD 720p (120fps). Urządzenie otrzyma 3 GB pamięci RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej flash. Nie zabrakło też slotu na karty pamięci. Systemem operacyjnym został Android 4.3 Jelly Bean. Warto wspomnieć o nowym designie urządzenia. Co prawda dalej mamy do czynienia z plastikami, to są one zdecydowanie lepszej jakości i nie powinny zostawiać widocznych odcisków. Z tyłu znalazło się nawet miejsce na wzorek imitujący szwy na skórze.

gsmarena_002 (4)

Kolejną nowością Samsunga jest tablet Galaxy Note 10.1. Tak jak w przypadku nowego Nexusa 7, postanowiono nie ingerować w nazewnictwo (Samsung już wcześniej miał w swojej ofercie tablet Note 10.1). Zmieniono natomiast prawie wszystko pozostałe. Kwestia procesorów, pamięci i oprogramowania prezentuje się tak, jak w przypadku wyżej opisanego Note’a III, choć postanowiono wypuścić także wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście, różnice tkwią także w wyświetlaczu. Ten został wykonany w technologii SLCD, posiada przekątną 10″ i rozdzielczość 2560×1600 pikseli. Aparat posiada matrycę 8 Mpix – jest to więcej od poprzednika, lecz wciąż mniej, niż w Galaxy S4 i Nocie 3.

Oprócz tego, Samsung pokazał także bardzo interesujące akcesorium do smartfona – Galaxy Gear, lecz na niego przeznaczę wkrótce osobny wpis.

 

 

Be Sociable, Share!