nokia-bendit1

Oto kolejny przeciek od znanego nam @evleaks. Tym razem pokazał on zrzut ekranu głównego w nadchodzącym tabletofonie Nokii i tym samym zmiany w Windows Phone 8 po aktualizacji GDR3.

Windows Phone jest systemem, który został zaprojektowany z myślą o normalnych, poręcznych telefonach komórkowych. Jego pierwsza edycja, a więc Windows Phone 7, pozwalała na wyświetlanie jedynie dwóch kolumn na ekranie głównym. Dobrze jednak wiemy, w jakim kierunku rozwinęły się od tego czasu telefony – rozmiary ich ekranów rosły i rosły, więc w Windowsie Phone 8 zastosowano już cztery kolumny kafelek. To jednak nie jest ostatnie słowo, bo Windows Phone 8 po aktualizacji GDR3 ma zapewnić interfejs przystosowany także do naprawdę dużych tabletofonów, co widoczne jest chociażby po wykorzystaniu sześciu kolumn.

BTOujqMCIAEAZ2T

Na wyżej pokazanym screenshocie doskonale widać, jak wiele informacji będą mogli odczytać posiadacze Nokii Lumia 1520 bez konieczności przewijania ekranu. Przedstawione kafelki są wyświetlane w rozmiarach 1×1, 2×2, oraz 2×4. Jestem ciekaw, czy możliwe będzie zastosowanie jeszcze większych kafelek o innych, mniej standardowych rozmiarach.

Szkoda tylko, że nie znamy żadnych dokładnych informacji na temat premiery tego tabletofonu. Prawdopodobnie będzie to pierwsza Lumia zaprezentowana po wykupieniu Nokii przez Microsoft.

Via

Ciekawe? Podziel się!