android_kitkat

Google ujawniło nazwę przyszłej wersji Androida. Nie jest to wcale – tak jak od dawna przypuszczano – Key Lime Pie, a… KitKat!

Google chyba jeszcze nigdy nie zaskoczyło nas nazewnictwem swojego systemu, jak zrobiło to teraz. Choć skorzystało, jak zawsze, z nazwy ogólnie lubianego smakołyku, to po raz pierwszy użyło nazwy towarowej.

KitKat to popularne na całym świecie batony produkowane przez Nestlé. Dostępne są w wielu odmianach (ChunKy, 4Finger, Hazelnut…), z których większość można nabyć także w Polsce. Producenci tych batonów wkrótce przedstawią kolejny rodzaj przekąski, który będzie KitKatem w kształcie androidowego robota. CEO Google’a, Larry Page już miał okazję go skosztować. Prezentuje się tak:

page-kitkat

Tradycją giganta z Mountain View jest wystawianie przed swoją siedzibą figurek symbolizujących kolejne wersje Androida. Nie inaczej było tym razem; pojawił się kolejny robot. Google stworzyło nawet specjalny film upamiętniający to wydarzenie.

Co ciekawe, na pewnym ujęciu możemy zobaczyć pracownika Google robiącego zdjęcie nieznanym smartfonem z linii Nexus. Możemy zatem się spodziewać, że ten telefon zostanie przedstawiony oficjalnie już niedługo.

nexus

Niestety, nie mamy pojęcia, czym będzie się wyróżniać ta wersja Androida. W każdym razie otrzyma ona numerem 4.4 i mówi się, że zostanie udostępniona na przełomie października i listopada.

Be Sociable, Share!