ballmerwindowsphones

Nowe dane przeprowadzone przez Kantar mówią, że mobilny system Microsoftu radzi sobie coraz lepiej. Jego udział wśród smartfonów wzrósł do 8,2% w lipcu bieżącego roku, jeśli weźmiemy pięć największych europejskich rynków krajowych.

Windows Phone oczywiście szybko nie stanie się numerem dwa lub jeden pod względem popularności, lecz sprawy idą w dobrym kierunku. Na razie jego pozycja jest stabilna, a coraz to nowsze dane wskazują na to, że z każdym miesiącem system Microsoftu radzi sobie coraz lepiej i nie groźny mu upadek z podium.

image_thumb

Dane przedstawiają stan rzeczy z lipca bieżącego roku.

Ciekawie sprawa przedstawia się u naszych sąsiadów z zachodniej granicy. W Niemczech Windows Phone może stać się wkrótce numerem dwa na rynku. Trudno jednak mówić tu o spektakularnym sukcesie Microsoftu – po prostu to Apple ma tam bardzo ciężko i zajmuje jedynie 11,2% całości, a Windows Phone – 8,8%.

Spośród krajów uwzględnionych w statystykach, Windows Phone radzi sobie najlepiej we Francji i w Meksyku. To tam udało mu się przekroczyć próg dziesięciu procent. Biorąc z kolei pięć największych rynków Europy i uśredniając wynik, otrzymamy popularność Windows Phone na poziomie 8,2%. W porównaniu do 4,9% z ubiegłego roku, jest naprawdę dobrze.

Co jednak interesujące, mobilne okienka nie mogą się zadomowić w Chinach. Państwo Środka straciło zainteresowanie smartfonami z tym systemem, gdyż choć w roku 2012 osiągnął 4,6%, to obecnie udział procentowy wynosi 2,4%. Spadek jest bolesny zwłaszcza dlatego, że Chiny to największy potencjalny rynek zbytu wszystkich dóbr materialnych – w końcu jest to kraj liczący prawie półtorej miliarda ludzi.

Via

Be Sociable, Share!