liquids2

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Sony Xpe­ria i1 Honami ma wnieść do smart­fonów możli­wość nagry­wa­nia filmów 4K. Japończycy nie mają tym razem szczęś­cia, gdyż tytuł pier­wszego smart­fona nagry­wa­jącego filmy w takiej rozdziel­czości ode­brał mu Acer za sprawą tableto­fona Liq­uid S2.

Acer właśnie przed­stawił swo­jego nowego flagowca. O ile ta firma jest doskonale znana z pro­dukcji lap­topów, to jej smart­fony nie cieszą się prze­sadną pop­u­larnoś­cią. Wygląda na to, że Liq­uid S2 może zmienić ten stan rzeczy, gdyż jest niezwykle intere­su­ją­cym urządzeniem.

Acer Liq­uid wyróż­nia się — jak już wspom­i­nałem — swoimi możli­woś­ci­ami fotograficznymi. Jego aparat został wyposażony w sen­sor o rozdziel­czości 13 Mpix i sze­rokokątny obiek­tyw 28mm. Bardzo ciekawie prezen­tuje się funkcja nagry­wa­nia filmów w 4K. Jeśli nie intere­suje nas tak duża rozdziel­czość, możemy wybrać tryb Full HD ze stałymi 60 klatkami na sekundę lub fil­mowanie w slow motion.

Pod pozostałymi wzglę­dami jest nie gorzej. Liq­uid S2 otrzy­mał potężnego Snap­drag­ona 800 2,2 GHz, 2 GB RAM-u, Androida 4.2.2 oraz baterię 3300 mAh. Wbu­dowana pamięć wynosi 16 GB, lecz urządze­nie obsługuje karty pamięci nawet do pojem­ności 128 GB.

Wyświ­et­lacz z kolei posi­ada przekątną 6″ i korzysta z tech­nologii IPS. Jego rozdziel­czość to FullHD. Za jego ochronę odpowiada Gorilla Glass 3.

Według mnie Acer Liq­uid S2 prezen­tuje się zjawiskowo. Ma on trafić do Europy w październiku bieżącego roku. Niestety, cena nie została jeszcze podana.

Via 

Ciekawe? Podziel się!