liquids2

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Sony Xperia i1 Honami ma wnieść do smartfonów możliwość nagrywania filmów 4K. Japończycy nie mają tym razem szczęścia, gdyż tytuł pierwszego smartfona nagrywającego filmy w takiej rozdzielczości odebrał mu Acer za sprawą tabletofona Liquid S2.

Acer właśnie przedstawił swojego nowego flagowca. O ile ta firma jest doskonale znana z produkcji laptopów, to jej smartfony nie cieszą się przesadną popularnością. Wygląda na to, że Liquid S2 może zmienić ten stan rzeczy, gdyż jest niezwykle interesującym urządzeniem.

Acer Liquid wyróżnia się – jak już wspominałem – swoimi możliwościami fotograficznymi. Jego aparat został wyposażony w sensor o rozdzielczości 13 Mpix i szerokokątny obiektyw 28mm. Bardzo ciekawie prezentuje się funkcja nagrywania filmów w 4K. Jeśli nie interesuje nas tak duża rozdzielczość, możemy wybrać tryb Full HD ze stałymi 60 klatkami na sekundę lub filmowanie w slow motion.

Pod pozostałymi względami jest nie gorzej. Liquid S2 otrzymał potężnego Snapdragona 800 2,2 GHz, 2 GB RAM-u, Androida 4.2.2 oraz baterię 3300 mAh. Wbudowana pamięć wynosi 16 GB, lecz urządzenie obsługuje karty pamięci nawet do pojemności 128 GB.

Wyświetlacz z kolei posiada przekątną 6″ i korzysta z technologii IPS. Jego rozdzielczość to FullHD. Za jego ochronę odpowiada Gorilla Glass 3.

Według mnie Acer Liquid S2 prezentuje się zjawiskowo. Ma on trafić do Europy w październiku bieżącego roku. Niestety, cena nie została jeszcze podana.

Via 

Be Sociable, Share!