gsmarena_001

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o tym, że HTC pracuje nad smart­fonem o tym­cza­sowej nazwie Zara. Nowe infor­ma­cje mówią, że na rynku będzie dostępny pod nazwą Desire 601.

HTC ma jakąś obsesję na punkcie wyrazu Desire. Do tej pory wypuś­ciło już prawie dwadzieś­cia smart­fonów z tym słowem w nazwie. Pow­ita­jmy kole­jnego — Desire 601.

Tak naprawdę o HTC Desire 601 mogliśmy usłyszeć już wcześniej, lecz wtedy ukry­wał się pod przy­domkiem Zara. Teraz poz­nal­iśmy jego ofic­jalną nazwę. Jakby tego było mało, w sieci zna­j­duje się także specy­fikacja, ren­dery pra­sowe i zdję­cia. Cóż — tym razem nie udało się dochować tajemnicy.

 


 

Desire 601 otrzyma wyświ­et­lacz 4,5″ o rozdziel­czości qHD. Za dostatek mocy obliczeniowej będzie odpowiadać Snap­dragon MSM8930 z dwoma rdzeni­ami 1,2 GHz. Oprócz tego, zna­jdziemy też grafikę Adreno 305, 1 GB RAM-u, aparat 8 Mpix, 8 GB wewnętrznej pamięci, slot na karty pamięci oraz Androida 4.3 Jelly Bean z now­iutką wer­sją nakładki sys­te­mowej od HTC, bo Sense z numerkiem 5.5.

Co ciekawe, HTC ma zamiar wprowadzić do sprzedaży także  pom­niejs­zoną wer­sję Desire 601. Będzie się charak­tery­zować ekranem 4″ WVGA i aparatem 5 Mpix. Tego smart­fona może­cie zobaczyć na poniższych fotkach:

gsmarena_001 (11)

Intere­su­jąco przed­stawia się design nad­chodzącego budże­towca HTC. Przy­pom­ina on nieco model One, lecz zaokrą­glone boki przy­wodzą mi na myśl Sam­sungi z rodziny Galaxy. Ogólne wraże­nie wiz­ualne jest niczego sobie — HTC potrafi tworzyć ładne i dobrze wyko­nane smartfony.

Via

Ciekawe? Podziel się!