gsmarena_001

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o tym, że HTC pracuje nad smartfonem o tymczasowej nazwie Zara. Nowe informacje mówią, że na rynku będzie dostępny pod nazwą Desire 601.

HTC ma jakąś obsesję na punkcie wyrazu Desire. Do tej pory wypuściło już prawie dwadzieścia smartfonów z tym słowem w nazwie. Powitajmy kolejnego – Desire 601.

Tak naprawdę o HTC Desire 601 mogliśmy usłyszeć już wcześniej, lecz wtedy ukrywał się pod przydomkiem Zara. Teraz poznaliśmy jego oficjalną nazwę. Jakby tego było mało, w sieci znajduje się także specyfikacja, rendery prasowe i zdjęcia. Cóż – tym razem nie udało się dochować tajemnicy.

 


 

Desire 601 otrzyma wyświetlacz 4,5″ o rozdzielczości qHD. Za dostatek mocy obliczeniowej będzie odpowiadać Snapdragon MSM8930 z dwoma rdzeniami 1,2 GHz. Oprócz tego, znajdziemy też grafikę Adreno 305, 1 GB RAM-u, aparat 8 Mpix, 8 GB wewnętrznej pamięci, slot na karty pamięci oraz Androida 4.3 Jelly Bean z nowiutką wersją nakładki systemowej od HTC, bo Sense z numerkiem 5.5.

Co ciekawe, HTC ma zamiar wprowadzić do sprzedaży także  pomniejszoną wersję Desire 601. Będzie się charakteryzować ekranem 4″ WVGA i aparatem 5 Mpix. Tego smartfona możecie zobaczyć na poniższych fotkach:

gsmarena_001 (11)

Interesująco przedstawia się design nadchodzącego budżetowca HTC. Przypomina on nieco model One, lecz zaokrąglone boki przywodzą mi na myśl Samsungi z rodziny Galaxy. Ogólne wrażenie wizualne jest niczego sobie – HTC potrafi tworzyć ładne i dobrze wykonane smartfony.

Via

Be Sociable, Share!