Nokia_515_Dual_SIM_Group_465

Nokia właśnie zaprezentowała nowy telefon o nazwie 515. Jest to swoisty powrót do korzeni – posiada klawiaturę alfanumeryczną, obudowę ze świetnych materiałów i elegancki design i dobry jak na tę klasę aparat.

Światową premierą o której tak nam mówiła Nokia nie była wcale Lumia 1520, 825 czy nawet Asha 502/503. Finom udało się mnie zaskoczyć pokazując coś jeszcze innego – model 515.

Jest to klasyczny telefon dla osób, które najbardziej cenią sobie prostotę, brak zbędnych dodatków i fizyczną, alfanumeryczną klawiaturę. To właśnie takie komórki Nokia produkowała za swoich najświetniejszych lat. Nowe urządzenie będzie skierowane głównie z myślą o osobach, którym najnowszy kierunek rozwoju telefonów komórkowych się nie podoba. Smartfony Cię przytłaczają? Kup Nokię 515.

Nokia_515_Weather_sq465

 

Nokia_515_close-up_465

Telefon cechuje się wyświetlaczem o przekątnej 2,4″ i rozdzielczości 320×240 pikseli. Odznacza się też aparatem 5 Mpix z diodą flash i funkcją zdjęć sekwencyjnych, panoramicznych, a nawet komendami głosowymi. Pamięć wewnętrzna wynosi 256 MB, lecz można ją powiększyć kartami micro-SD. Szybki Internet ma zapewnić łączność 3,5G – bardzo dobrze! Szczerze, nie widzę sensu pakowania do takiego urządzenia 4G.

Nokia 515 została wykonana z materiałów bardzo dobrej jakości. Jej obudowa jest z anodyzowanego, jednoczęściowego aluminium, a delikatnie zakrzywiony ekran chroniony jest powłoką Gorilla Glass 2. Takie detale robią świetne wrażenie i sprawiają, że telefon wygląda naprawdę rewelacyjnie.

 


 

Nokia 515 ma być dostępna w wersji ze slotem na jedną, bądź na dwie karty SIM. Ta pierwsza odmiana może wytrzymać bez ładowania nawet 38 dni w trybie czuwania i 10,4 godzin rozmowy.

Telefon będzie oferowany w cenie 115 €, czyli ok. 500 zł. Tanio nie jest, ale to ze względu na wysoką jakość wykonania i użyte materiały – aluminium nigdy nie było tanie.

Via

Be Sociable, Share!