Nokia_515_Dual_SIM_Group_465

Nokia właśnie zaprezen­towała nowy tele­fon o nazwie 515. Jest to swoisty powrót do korzeni — posi­ada klaw­iaturę alfanu­meryczną, obu­dowę ze świet­nych mate­ri­ałów i ele­gancki design i dobry jak na tę klasę aparat.

Świa­tową pre­mierą o której tak nam mówiła Nokia nie była wcale Lumia 1520, 825 czy nawet Asha 502/503. Finom udało się mnie zaskoczyć pokazu­jąc coś jeszcze innego — model 515.

Jest to klasy­czny tele­fon dla osób, które najbardziej cenią sobie pros­totę, brak zbęd­nych dodatków i fizy­czną, alfanu­meryczną klaw­iaturę. To właśnie takie komórki Nokia pro­dukowała za swoich najświet­niejszych lat. Nowe urządze­nie będzie skierowane głównie z myślą o osobach, którym najnowszy kierunek roz­woju tele­fonów komórkowych się nie podoba. Smart­fony Cię przytłaczają? Kup Nokię 515.

Nokia_515_Weather_sq465

 

Nokia_515_close-up_465

Tele­fon cechuje się wyświ­et­laczem o przekąt­nej 2,4″ i rozdziel­czości 320x240 pik­seli. Odz­nacza się też aparatem 5 Mpix z diodą flash i funkcją zdjęć sek­wen­cyjnych, panoram­icznych, a nawet komen­dami głosowymi. Pamięć wewnętrzna wynosi 256 MB, lecz można ją pow­ięk­szyć kar­tami micro-SD. Szy­bki Inter­net ma zapewnić łączność 3,5G — bardzo dobrze! Szcz­erze, nie widzę sensu pakowa­nia do takiego urządzenia 4G.

Nokia 515 została wyko­nana z mate­ri­ałów bardzo dobrej jakości. Jej obu­dowa jest z anody­zowanego, jed­noczęś­ciowego alu­minium, a delikat­nie zakrzy­wiony ekran chro­niony jest powłoką Gorilla Glass 2. Takie detale robią świetne wraże­nie i spraw­iają, że tele­fon wygląda naprawdę rewelacyjnie.

 


 

Nokia 515 ma być dostępna w wer­sji ze slotem na jedną, bądź na dwie karty SIM. Ta pier­wsza odmi­ana może wytrzy­mać bez ład­owa­nia nawet 38 dni w try­bie czuwa­nia i 10,4 godzin rozmowy.

Tele­fon będzie ofer­owany w cenie 115 €, czyli ok. 500 zł. Tanio nie jest, ale to ze względu na wysoką jakość wyko­na­nia i użyte mate­ri­ały — alu­minium nigdy nie było tanie.

Via

Ciekawe? Podziel się!