leaked-asha-phones

Znany z wielu przecieków @evleaks informuje nas znowu. Tym razem przedstawił pięć obrazków, na których znajduje się Nokia Asha 502/503.

Całkiem niedawno pojawiła się mało znacząca plotka, która informowała, że Nokia pracuje nad siedmioma urządzeniami z nazwami tymczasowymi: Bandit, Lanai, Orion, Pegasus, Rivendell, Shorty i Siruis. Już wiemy, że Bandit oznacza tabletofon Nokii z aparatem ~20 Mpix, natomiast pozostałe nazwy nie mówiły nam nic. @evleaks w swoim przecieku daje do zrozumienia, że Pegasus to tak naprawdę Nokia Asha 502, natomiast Lanai to Asha 503.

Asha-leak-2

Na pięciu zdjęciach możemy dostrzec smartfony o naprawdę ciekawym wzornictwie. Ich stylistyka czerpie garściami z większych sióstr, jak Lumia 800 czy Lumia 920 – jednostka aparatu (o rozdzielczości 5 Mpix, chyba nie liczyliście na PureView? 😉 ) czy kształt przezroczystej ramki nawiązują do tego samego stylu. Smartfony otrzymają też zakrzywiony wyświetlacz (środkowe zdjęcie po lewej stronie wskazuje na AMOLED!) i dotykowy przycisk cofania pod ekranem. Design jest naprawdę wysokich lotów i będzie to jeden z najładniejszych maluchów dostępnych na rynku.

Niestety, nie wiemy, kiedy te smartfony zostaną zaprezentowane oficjalnie. Przypominam jednak, że to właśnie dzisiaj odbędzie się konferencja Nokii w Moskwie, a takie wydarzenie byłoby idealnąokazją.

Be Sociable, Share!