IMG_1125b1000

Jeśli przymierzacie się do zakupu smartfona Nokia Lumia 1020, to możecie już złożyć zamówienie w przedsprzedaży w polskim sklepie. Niestety, tanio nie jest…

Nokia Lumia 1020 to na chwilę obecną zdecydowanie najlepszy smartfon z systemem Windows Phone 8. Rewelacyjny aparat PureView o matrycy 41 Mpix i optyczną stabilizacją obrazu,  dobrze odwzorowujący kolory wyświetlacz PureMotion HD+, 2 GB pamięci RAM i dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 Plus to jego najważniejsze cechy które sprawiają, że ten telefon nie ma żadnej godnej konkurencji pracującej na Windows Phone. Już teraz można złożyć na niego zamówienie w sklepie NokiaSklepOnline.pl, który jest rekomendowany przez Nokię i tym samym raczej wie co robi, wyceniając jej telefon 😉

A więc sklep ten pozwala już składać zamówienia na Nokię Lumia 1020. Jej cena wynosi 2949 zł i na razie jest dostępna wyłącznie w kolorze czarnym. Przewidywany termin wysyłki to 20 września, a za dostawę klient nie płaci ani grosza.

Osobiście uważam, że trzy tysiące złotych to spora przesada. O ile pamięć mnie nie zawodzi na obecną chwilę jest tylko jeden droższy smartfon – iPhone 5. Oczywiście Lumia 1020 cechuje się wyjątkowym aparatem, lecz sądzę, że nie jest to wystarczający argument mogący skłonić do kupna, przez co zainteresują się nią jedynie najwięksi pasjonaci fotografii, systemu Windows Phone i/lub Nokii.

Osobom myślącym o kupnie tego smartfona radziłbym poczekać kilka miesięcy. W tym czasie cena Lumii 1020 powinna spaść do akceptowalnych poziomów (~2000 zł).

Nokia Lumia 1020 – zamów w przedsprzedaży

Ciekawe? Podziel się!