Asphalt-8-Airborne-700x499

O nowym Asphalcie pisałem już kilkukrotnie w związku z przedstawiającymi go teaserami. Teraz w końcu możemy w niego zagrać, gdyż dzisiaj trafił do Google Play i App Store.

Asphalt 8: Airborne w końcu jest już od dzisiaj gotowy do pobrania. Gra kosztuje dolara (nieco ponad 3 zł) w przypadku obu platform i waży coś koło gigabajta.

Ósma część serii prezentuje się znacznie bardziej interesująco od swoich poprzedniczek. Względem nich zmieniono naprawdę sporo. Przede wszystkim, zastosowano nowy silnik fizyczny (pojazdy reagują bardziej realistycznie i ulegają takim samym wypadkom – nie powinny nas spotkać kosmicznie wysokie loty z wielkimi rotacjami po lekkim wjechaniu w ścianę), a grafika uległa bardzo dużej poprawie i będzie mogła wycisnąć z nowych urządzeń naprawdę sporo.

 


 
Gra pozwala zasiąść za sterami takich maszyn, jak Ferrari FXX, Bugatti Veyron, Nissan GT-R, czy Koenigsegg CCX. Łącznie pojazdów jest 47, z czego 4/5 całości jest całkiem nowa. Możemy nimi ścigać się w dziewięciu różnych lokacjach, w tym w Wenecji, Gujanie Francuskiej, Islandii czy na pustyni w Nevadzie. Łącznie czeka na nas 180 wyzwań w trybie kariery, a nie zapominajmy, że Asphalt 8 oferuje także rozbudowany multiplayer z tabelami wyników i widmami tras przejazdu.

Jak na Gameloft przystało, gra jest wyposażona w system mikrotransakcji, który dla wielu może sprawiać wrażenie zbyt nachalnego. Jeśli spodziewacie się, że pod tym względem będzie choć trochelepiej, niż w Asphalcie 7, to muszę Was zmartwić.

Ja sam właśnie zamierzam zabrać się za tą grę. Myślę, że może to być jeden z najciekawszych mobilnych tytułów tego roku i pokładam z nim spore nadzieje.

Asphalt 8: Airborne – Download Android

Asphalt 8: Airborne – Download iOS

Be Sociable, Share!