Galaxy-S-III-MHL-Dongle

Dzisiejszego dnia został zaprezentowany standard MHL 3.0. Jest to łącze, dzięki któremu możemy m.in. podłączyć smartfona do telewizorów pracujących w rozdzielczości nawet do 4K.

Konsorcjum MHL właśnie ogłosiło trzecią odsłonę swojego złącza. Jest ono wykorzystywane w smartfonach m.in. Samsunga, HTC, Sony i LG. Dla niewtajemniczonych – chodzi o ten niby-zwyczajny port ładowania, który w rzeczywistości posiada możliwości wykraczające poza samo ładowanie baterii. Można za jego pomocą m.in. podłączyć smartfona do telewizora i cieszyć się wyświetlaniem gier, zdjęć czy filmów na dużym obrazie w wysokiej rozdzielczości. Funkcja ta działa bardzo sprawnie i warto się nią zainteresować; z jakichś dziwnych przyczyn wiele osób w ogóle nie ma o niej pojęcia.

Trzecia generacja standardu MHL – jak już wspomniałem – pozwala na przesył obrazu w rozdzielczości do 4K (2160p/30fps), a nie, jak wcześniej, tylko do FullHD. Co ciekawe, będziemy mogli wyświetlić obraz nawet na kilku monitorach jednocześnie. Złącze jest dwukierunkowe, dzięki czemu bezproblemowo pozwoli na podłączenie peryferiów takich, jak klawiatury, gamepady czy mikrofony.

Do korzystania z MHL 3.0 będzie wymagane – jak wcześniej – podłączenie kabla zasilającego (ładowanie ma odbywać się z mocą 10W). dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się ekspresowym drenażem baterii.

Nowy standard ma korzystać z HDCP 2.2 i pozwoli na przesył dźwięku 7.1 Dolby® TrueHD oraz DTS-HD. Co ważne, będzie kompatybilne wstecznie z obydwiema poprzednimi wersjami.

Via

Be Sociable, Share!