nokia-logo-sign

Panowie z poczytnego serwisu The Verge informują, że Nokia niedługo ma zamiar zaprezentować sześciocalowe urządzenie z ekranem Full HD i aparatem 20 Mpix. 

Jakoś trudno mi uwierzyć w te nowe doniesienia, lecz pochodzą one ze strony, której można zaufać. Wiadomość jest taka, że Nokia już wkrótce pokaże nam tabletofon o tymczasowej nazwie Bandit i bardzo dobrych podzespołach.

Jeszcze wczoraj pisałem o tym, że Nokia zaprasza nas na światową premierę, która odbędzie się 28 sierpnia w Moskwie. Naturalnym by było, że to właśnie tam zostałby pokazany taki smartfon.

Bandit ma cechować się wyświetlaczem Full HD o przekątnej 6″, aparatem 20 Mpix delikatnie wystającym z obudowy i bliżej nieokreślonym procesorem Qualcomm Snapdragon o czterech rdzeniach. Wow! Nie licząc aparatu, mamy do czynienia z bestią lepszą niż Lumia 1020. Z racji dużego ekranu system Windows Phone 8 w nim zawarty będzie uzupełniony o aktualizację GDR3 już na starcie.

Jeśli ten tabletofon będzie cechował się właśnie taką specyfikacją, to byłby to naprawdę interesujący produkt. Co prawda w jego stronę nie zwrócą się oczy ekstremalni fanów fotografii – ci wybiorą jeszcze lepszą pod tym względem Lumię 1020, lecz nowe urządzenie będzie od niej jeszcze bardziej multimedialne i – mimo wszystko – i tak bijące na głowę wszystkie inne smartfony konkurencji pod względem aparatu.

A co, jeśli Bandit to tak naprawdę Lumia 825? Ja takiej możliwości nie wykluczam. Mogłoby być wtedy ciekawie, choć jakoś nie wydaje mi się, by Nokia chciała przejść z produkcji smartfonów na tabletofony. No, w każdym razie są to dla niej nieznane wody.

Via

Be Sociable, Share!