onemax

Ostatnio mówi się całkiem głośno o czytnikach linii papilarnych. Miał w niego zostać wyposażony LG G2, lecz ostatecznie do niego nie trafił. Z kolei nadchodzący iPhone 5S niemal na pewno będzie go posiadać. Nie będzie on jedynym nowym smartfonem z takim czytnikiem, gdyż HTC One Max także go otrzyma. Tak przynajmniej można wywnioskować z nowej fotki, która obiegła Internet.

Czytnik linii papilarnych w smartfonie wbrew pozorom nie jest czymś nowym. Już poczciwa Motorola Atrix z początku 2011 roku była wyposażona w to ustrojstwo. Niestety, ani Motorola, ani inni producenci w późniejszym czasie nie wyrazili zainteresowania tą technologią i uznali ją za nietrafioną. Wkrótce będą mieli okazję zastanowić się nad swoją decyzją drugi raz, a to za sprawą nowej fali smartfonów z tymi czytnikami.

Nowe zdjęcie tabletofonu HTC One Max wyraźnie pokazuje, że na tylnej ściance urządzenia, pod obiektywem aparatu znajdzie się czytnik linii papilarnych w postaci czarnego kwadrata. Nie uważam, by wyglądało to estetycznie, lecz nie to jest najważniejsze.

Więcej na temat HTC One Max możecie przeczytać w tym wpisie.

Myślę, że w przyszłym roku czytniki te mogą stać się elementem będącym na wyposażeniu niemal każdego porządnego smartfona. Skoro iPhone będzie go mieć, to androidowa konkurencja nie będzie chciała zostać w tyle – Apple często wyznaczał nowe standardy i tak może być i tym razem.

Via

Be Sociable, Share!