vivo-x3-cutting

Smartfony przyzwyczaiły nas do tego, że w życiu codziennym zastępują mnóstwo innych urządzeń: kalkulatory, aparaty, kamery wideo, odtwarzacze MP3, konsole do gier… Firma Vivo próbuje nas przekonać, że jej X3 jest w stanie zastąpić… nóż kuchenny. Oczywiście, chce w ten sposób podkreślić fakt, że jest to nowy najcieńszy telefon komórkowy świata o grubości zaledwie 5,75 mm.

Vivo X3 to jeden z wielu chińskich smartfonów, które w naszej szerokości geograficznej prawdopodobnie nigdy nie zawitają, lecz warto o nim napisać chociażby z tego względu, że bije on rekord najcieńszego smartfona świata. Jego grubość wynosi zaledwie 5,75 mm.

vivo-x3-back-2

Na szczęście, ma on do zaoferowania nieco więcej, niż jedynie smukłą obudowę. Cechować się ma wyświetlaczem 5″ o rozdzielczości 720p, czterordzeniowym procesorem MediaTek MT6589T pracującym w częstotliwości 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat główny 8 Mpix i przedni 5 Mpix. Systemem zostanie Android 4.2.2 Jelly Bean. Specyfikacja prezentuje się naprawdę obiecująco i Vivo X3 nie ma się czego wstydzić.

vIVO-x3 (1)

Producent postanowił zareklamować urządzenie w interesujący sposób. Wykonał sesję fotograficzną, w której X3 wdał się w rolę noża kuchennego. Oczywiście, urządzenie nie jest aż tak cienkie i nie jest w stanie rzeczywiście pokroić dobrze warzyw, lecz to może i lepiej – bynajmniej nie potniemy dłoni trzymając go w dłoni 😉

vivo-x3 (2)

Premiera Vivo X3 została zaplanowana na 22 sierpnia, lecz już teraz na horyzoncie wyłonił się smartfon, który odbierze mu tytuł najcieńszego na rynku. Pod koniec bieżącego roku ma się pojawić niejaki Umeox X5, którego grubość wyniesie 5,6 mm. 

Via

 

Be Sociable, Share!