vivo-x3-cutting

Smart­fony przyzwycza­iły nas do tego, że w życiu codzi­en­nym zastępują mnóstwo innych urządzeń: kalku­la­tory, aparaty, kamery wideo, odt­warza­cze MP3, kon­sole do gier… Firma Vivo próbuje nas przekonać, że jej X3 jest w stanie zastąpić… nóż kuchenny. Oczy­wiś­cie, chce w ten sposób pod­kreślić fakt, że jest to nowy naj­cieńszy tele­fon komórkowy świata o grubości zaled­wie 5,75 mm.

Vivo X3 to jeden z wielu chińs­kich smart­fonów, które w naszej sze­rokości geograficznej praw­dopodob­nie nigdy nie zaw­itają, lecz warto o nim napisać cho­ci­ażby z tego względu, że bije on rekord naj­cieńszego smart­fona świata. Jego grubość wynosi zaled­wie 5,75 mm.

vivo-x3-back-2

Na szczęś­cie, ma on do zaofer­owa­nia nieco więcej, niż jedynie smukłą obu­dowę. Cechować się ma wyświ­et­laczem 5″ o rozdziel­czości 720p, czterordzeniowym pro­ce­sorem Medi­aTek MT6589T pracu­ją­cym w częs­totli­wości 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat główny 8 Mpix i przedni 5 Mpix. Sys­te­mem zostanie Android 4.2.2 Jelly Bean. Specy­fikacja prezen­tuje się naprawdę obiecu­jąco i Vivo X3 nie ma się czego wstydzić.

vIVO-x3 (1)

Pro­du­cent postanowił zareklam­ować urządze­nie w intere­su­jący sposób. Wykonał sesję fotograficzną, w której X3 wdał się w rolę noża kuchen­nego. Oczy­wiś­cie, urządze­nie nie jest aż tak cienkie i nie jest w stanie rzeczy­wiś­cie pokroić dobrze warzyw, lecz to może i lep­iej — byna­jm­niej nie pot­niemy dłoni trzy­ma­jąc go w dłoni ;)

vivo-x3 (2)

Pre­miera Vivo X3 została zaplanowana na 22 sierp­nia, lecz już teraz na hory­zon­cie wyłonił się smart­fon, który odbierze mu tytuł naj­cieńszego na rynku. Pod koniec bieżącego roku ma się pojawić nie­jaki Umeox X5, którego grubość wyniesie 5,6 mm. 

Via

 

Ciekawe? Podziel się!