HTC Rezound Launch Event

HTC znane jest z tego, że do swoich smartfonów wkłada programowy korektor dźwięku Beats Audio, zapewniając nam tym samym wiele basowych wrażeń związanych z odtwarzaniem muzyki przez słuchawki. Wygląda jednak na to, że owocna współpraca obu firm wkrótce może się zakończyć.

W roku 2011 HTC wykupiło 50,1% udziałów Beats za 300 mln $. Od tego czasu tajwański producent smartfonów wyposażał swoje urządzenia w specjalne oprogramowanie wzbogacające dźwięk, a w przypadku HTC Sensation XE nawet w porządne słuchawki Beats. I choć trzeba przyznać, że korektor Beats Audio (jak i cała firma) zbiera skrajne opinie, to trzeba przyznać, że stał się jedną z cech charakterystycznych smartfonów HTC.

Rok temu Beats dokonało wykupu połowy tej części, którą wykupiło przedtem HTC, zmniejszając udziały producenta smartfonów tylko do 25%. Na tym jednak nie chce poprzestać, gdyż mówi się, że Beats bardzo poważnie myśli o wykupieniu ostatniej ćwiartki należącej do HTC.

Trzeba przy okazji wspomnieć o zupełnie odmiennych sytuacjach obu firm. W ostatnich latach HTC przeżywa kryzys i z kwartału na kwartał generuje coraz mniejszy przychód, natomiast Beats tryumfuje – o ile w roku 2010 firma mogła się pochwalić dochodami w wysokości 200 milionów $, to w ubiegłym roku wyniósł on ponad 1 mld $. Czy HTC postanowi odsprzedać swoje udziały w celu podreperowania budżetu? Byłaby to niegłupia decyzja.

Be Sociable, Share!