htc-sense-5-review-16

Całkiem niedawno, bo jeszcze dwa tygodnie temu pisaliśmy o aktualizacji Androida do wersji 4.2.2 Jelly Bean dla smartfona HTC One X+. Teraz ten sam update trafił do jego prekursora, HTC One X.

Posiadacze HTC One X musieli czekać długo na Androida 4.2, lecz w końcu się doczekali – HTC zaczęło rozprowadzać po całym świecie swoją aktualizację dla tego smartfona, a jako pierwsze dostaną ją urządzenia z krajów nordyckich i – uwaga! – wschodnioeuropejskich. Prawdopodobnie w trakcie pisania tego artykuł niektórzy z Was już teraz mogą pobrać nową wersję systemu.

Poza samym faktem bycia Androidem w wersji 4.2.2 Jelly Bean, aktualizacja wnosi sporo nowości. Zmienia ona diametralnie interfejs na taki sam, jaki możemy spotkać w HTC One. Tak jest – nie zabrakło nakładki systemowej HTC Sense 5.0 z ekranem głównym BlinkFeed i galerii obrazów z krótkimi filmikami Zoe. Nowa nakładka z pewnością sprawi, że One X otrzyma drugą młodość i będzie się z niego korzystało niemal identycznie, jak z obecnego flagowca, One.

Aktualizacja waży około 380 MB i nosi oznaczenie 4.18.401.2. Można ją pobrać z poziomu menu aktualizacji OTA w telefonie.

Sam jestem posiadaczem HTC One X i nie omieszkam w najbliższym czasie zainstalować tą wersję systemu. Na razie jednak sobie daruję ze względu, że jeszcze docieram świeżą finalną wersję świetnego ROM-u ViperX 3.8.0 😉

 

Be Sociable, Share!