Screenshot-2013-08-16-at-14.09.27

EISA –  Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, które zrzesza kilkadziesiąt magazynów poświęconych sprzętowi elektronicznemu rokrocznie przyznaje nagrody najlepszym urządzeniom w różnych kategoriach. Tytuł najbardziej zaawansowanego smartfona tym razem otrzymał HTC One.

Nagrody przyznawane przez EISA są jednymi z najbardziej prestiżowych w świecie producentów sprzętu elektronicznego. HTC ma zatem powód do dumy – jego One pokonał konkurencję taką, jak Samsung Galaxy S4, LG G2 czy Sony Xperia Z i został uznany za najbardziej zaawansowanego i najlepszego smartfona. Uwagę jurorów zwrócił między innymi świetny wyświetlacz SLCD3, nakładka HTC Sense 5 z kranem głównym BlinkFeed czy wyjątkowa jakość wykonania.

Oczywiście, nagrody zostały przyznane także w innych kategoriach. Poniżej wstawię listę z laureatami kategorii, które są powiązane z urządzeniami mobilnymi:

  • Europejski zestaw audio dla urządzeń mobilnych 2013-2014 – Harman Kardon Onyx
  • Europejski najbardziej zaawansowany smartfon 2013-2014 – HTC One
  • Europejski smartfon konsumencki 2013-2014 – Huawei Ascend P6
  • Europejski mobilny zestaw słuchawkowy 2013-2014 – JVC HA-FXZ200
  • Europejski smartfon społecznościowy 2013-2014 – Samsung GALAXY S4 mini
  • Europejski tablet 2013-2014 – Sony Xperia Tablet Z

Jak na tak prestiżowe nagrody dziwi mnie tylko to, dlaczego zastosowano tak dziwne kategorie – co oznacza „najbardziej społecznościowy”? Android to Android – każdy smartfon z tym systemem jest tak samo społecznościowy. No, chyba, że weźmiemy pod uwagę nakładki systemowe, choć wtedy pierwsze miejsce powinny otrzymać wszystkie nowe Samsungi 😉 Zamiast tego bardziej odpowiednią kategorią byłaby „najlepszy aparat w smartfonie”, czy od biedy „najlepszy wyświetlacz”…

Via

Ciekawe? Podziel się!