nokiawinrttablet_large_verge_medium_landscape

Do sieci przedostały się pierwsze zdjęcia tabletu Nokii – w końcu mamy namacalny dowód na to, że istnieje!

Nokia plany o wkroczeniu na rynek tabletów snuje już od dawna, lecz do tej pory nie udało się jej tego dokonać. Pierwsze wzmianki na temat takiego urządzenia pochodzą jeszcze z czasów starożytnych sprzed trzech lat. W międzyczasie chyba każda znacząca firma przedstawiła swoje tablety – Apple, Samsung, HTC, ZTE, Sony, Huawei, Microsoft, Lenovo, Motorola, Asus, Panasonic… Mógłbym wymieniać tak długo, lecz nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że Nokia już dawno powinna mieć w swojej ofercie co najmniej jeden tablet.

Coś jednak zaczyna się ostatnio dziać i produkty Nokii rosną jak na drożdżach. Już teraz w ofercie Finów jest naprawdę pokaźna Lumia 625, od jakiegoś czasu możemy dochodzą do nas informacje na temat aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8, która przyniesie wsparcie dla tabletofonów, a całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o wynikach benchmarkowych tajemniczego tabletu Nokii. Prawdopodobnie było to takie samo urządzenie, co obiekt uchwycony na nowych zdjęciach:

Nokia-Windows-RT-Verizon-Red

Tablet Nokii nosi kodową nazwę RX-114. Według wcześniejszych informacji, zostanie wyposażony w ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 z GPU Adreno 330 i – niestety – w  system operacyjny Windows RT.

Nokii będzie wyjątkowo ciężko osiągnąć sukces takim urządzeniem ze względu na system, który jest uważany za słaby nawet przez największych fanów Microsoftu. Miał to być pomost pomiędzy Windowsem Phone 8 a desktopowym Windowsem 8, lecz nie zyskał sporej popularności – jak komórki były, tak dalej są wyposażane w WP8, a twórcy tabletów wolą skorzystać z dużego Windowsa 8. Windows RT już teraz jest systemem, któremu grozi rychła śmierć naturalna. Wierzycie, by jeden tablet Nokii odmienił jego los? Ja nie bardzo 🙁

Via

Ciekawe? Podziel się!