iphone-5s-next-new-iphone

Smartfony i tablety Apple nie posiadają slotu na karty pamięci, lecz zawsze wynagradzała to spora ilość pamięci wewnętrznej. iPhone 5S pod tym względem ma postawić krok do przodu za sprawą odmiany o wielkiej pojemności 128 GB.

Jeszcze do niedawna ludziom bez problemu wystarczały smartfony o pojemności 8 GB. Czasy się jednak zmieniają (w przypadku mobilnych technologii nawet bardzo szybko) i teraz mało komu taka pojemność pozwoli na wygodne korzystanie z komórki. W czasach, gdy gry na smartfony ważą kilka gigabajtów, a procesory radzą sobie bez zająknięcia z odtwarzaniem filmów Full HD, potrzebna jest większa pamięć. Jak bardzo?

iPhone 5S będzie tym samym pierwszym smartfonem, który będzie oferowany w wersji 128 GB. Do tej pory szczytem było 64 GB stosowane w poprzednim iPhonie czy w HTC One X+. Jednakże trzeba dodać, że nie będzie to pierwsze urządzenie mobilne Apple’a o takiej pojemności – iPad 4 generacji także posiada odmianę 128 GB.

Nowe doniesienia informują nas także o tym, że nowy SoC Apple A7 będzie współpracował z pamięcią LPDDR3 RAM 1 GB. Układ Apple’a będzie bazował na architekturze ARMv8 i ma być o 20% bardziej energooszczędny od swojego poprzednika.

Mówi się, że Apple zamierza zaprezentować swoje iPhone’y (5S oraz 5C – oba jednocześnie) już 10 września.

Via

Ciekawe? Podziel się!