screen568x568

Posiadacze urządzeń firmy Apple mogą już teraz cieszyć się grą Plants vs. Zombies 2. Jest ona dostępna… za darmo!

Plants vs. Zombies to moja ulubiona gra typu tower defense, dlatego na informacje na temat jej kolejnej części czekałem już od dawna. W końcu jest już dostępna dla graczy z całego świata.

Niestety, na chwilę obecną grą mogą się zadowolić wyłącznie posiadacze iUrządzeń z jabłkiem na obudowie. Właściciele maszynek z Androidem (nie wspominając już o Windows Phone 8) muszą jeszcze poczekać… Może być nawet tak, że gra nigdy nie wyjdzie na te platformy, gdyż EA nigdzie oficjalnie nie stwierdziło, że gra trafi poza iOS. Jest to jednak bardzo wysoce prawdopodobne, gdyż nie dość, że tytuł jest darmowy i poprzednia część wyszła na Androida, to jeszcze nękała pop-upem reklamującym kolejną część.

screen480x480

Gra nie zmieniła się w dużym stopniu. Zasady pozostały takie same – wciąż musimy stawiać roślinki po lewej stronie ekranu i odpierać ataki roślinożernych zombie. Zmieniły się oczywiście tła, pomniejsze mechanizmy i zostały dodane nowe roślinki.

To, co jest zaskakujące to to, że Plants vs. Zombies 2 jest dostępne za darmo. Niestety, oznacza to wprowadzenie wielu uciążliwych mikrotransakcji, bez których co prawda też da się grać, lecz jest to dużo trudniejsze. Mogliśmy się tego spodziewać, w końcu PopCap zostało wykupione przez EA…

Via

Ciekawe? Podziel się!