Samsung-SmartWatch

Prawdopodobnie Samsung planuje zaprezentować swojego pierwszego smartwatcha już na początku września, razem z tabletofonem Galaxy Note III. Do sieci przedostała się nowa grafika, która częściowo pokazuje budowę inteligentnego zegarka, Samsunga Galaxy Gear.

Wygląda na to, że w najbliższych latach możemy spodziewać się gwałtownego spopularyzowania smartwatchów. Na obecną chwilę takie urządzenia ma już w ofercie Sony i Motorola, lecz rynku zawojować im się nie udało i były jedynie ciekawostką dla geeków. Teraz jednak do akcji wkracza Samsung (a być może wkrótce nawet i Apple!), który już 4 września ma zaprezentować zegarek Samsung Galaxy Gear.

samsunggear17-620x345

Będzie on prawdopodobnie rozbudowanym akcesorium dla Galaxy Note’a III (choć raczej zadziała również z innymi urządzeniami firmy) i do tej pory trudno było cokolwiek o nim powiedzieć. Rąbek tajemnicy został odsłonięty dopiero teraz za sprawą grafiki z patentu Samsunga na budowę zegarka. Możemy na niej zobaczyć umiejscowienie dotykowych klawiszy systemowych, włącznika, głośnika i portu micro-USB. Możemy się zastanawiać, czy Galaxy Gear otrzyma giętki wyświetlacz – przy takiej konstrukcji byłoby to bardzo rozsądne rozwiązanie. Samsung nad takimi ekranami pracuje od dawna, więc może już pora na prowadzenie go do ogólnodostępnego urządzenia?

Aha – obrazek w nagłówku jest tylko modelem koncepcyjnym stworzonym przez pasjonata.

Via

Be Sociable, Share!