588939-

Z czym kojarzy się Wam firma Lenovo? Mi głównie z laptopami. Czy przypuszczalibyście, że produkcja smartfonów i tabletów przynosi tej firmie większe zyski niż laptopów i komputerów stacjonarnych?

Lenovo to firma odnosząca wielkie sukcesy. Jest ona numerem 1 na świecie w produkcji komputerów osobistych i nie zapowiada się, by spadła z tej pozycji. Jednakże, wyniki finansowe za ubiegły kwartał są mocno zaskakujące, przynajmniej dla nas, Europejczyków.

Okazuje się, że to, co przynosi największe zyski dla Lenovo to wcale nie produkcja pecetów, a urządzeń mobilnych. Przy okazji widać doskonale, jak bardzo opłacalne jest sprzedawanie smartfonów – Lenovo jest czwartym największym producentem smartfonów i tabletów i liderem, jeśli chodzi o komputery osobiste.

Firma w drugim kwartale 2013 roku uzyskała przychód w wysokości 8,8 miliarda dolarów i czysty zysk 170 milionów dolarów. Aż 42% tego zysku pochodzi z ojczyzny Lenovo, czyli z Chin.

Na naszym rynku smartfony Lenovo nie cieszą się dużą popularnością, choć można je spotkać w sklepach typu RTV Euro AGD. Większe sukcesy odnoszą tablety, które są nie dość że tanie, to jeszcze oferują nie najgorsze parametry. Wiele produktów tej chińskiej firmy nie trafia na zachód (w tym i do nas), a szkoda – to by na pewno wygenerowałoby jeszcze większy przychód.

Via

Ciekawe? Podziel się!