Nokia-Phablet

Mamy nowe infor­ma­cje na temat Nokii Lumia 825. Zostanie wyposażona w czterordzeniowy pro­ce­sor Snap­dragon 400 i — choć to już nie jest żadną nowoś­cią — naprawdę duży ekran.

Nokia rozsz­erza swoją  gamę smart­fonów o mod­ele z nazewnictwem x25. Pier­wsza była Lumia 925, a od niedawna do oferty tej firmy doszła Lumia 625. Nat­u­ralną koleją rzeczy byłoby pojaw­ie­nie się w niedalekiej przyszłości mod­eli: Lumia 525, Lumia 725 i Lumia 825. Są już nowe wieści na temat tej ostat­niej — może Nokia zaprezen­tuje ją jeszcze przed końcem wakacji?

Do sieci wyciekły szczątkowe dane na temat tego smart­fona. Dowiadu­jemy się z nich m.in, że otrzyma czterordzeniowy pro­ce­sor i grafikę Adreno 305. Możemy mieć zatem pewność, że pro­ce­sorem zostanie Qual­comm Snap­dragon 400, gdyż to on jest jedynym czterordzeniow­cem z takim GPU. Znamy też rozdziel­czość wyświ­et­lacza, choć nie powinna ona nikogo zaskoczyć — 720x1280 pikseli.

Co prawda nowy prze­ciek nie mówi nic o wielkości ekranu, lecz mówi się — bardzo nie­ofic­jal­nie — o zas­tosowa­niu pan­elu 5,2″. Jest to naprawdę dużo, lecz zdaje się, że wszys­tkie nowe smart­fony Nokii takie będą.

Myślę, że wkrótce możemy doczekać się kole­jnych doniesień na temat Nokii Lumia 825. Wygląda też na to, że nie powin­niśmy długo czekać na jej ofic­jalną premierę.

Via

Ciekawe? Podziel się!