Msung

Obecnie tablety występują najczęściej w dwóch rozmiarach: 7 lub 10″. Okazuje się, że być może wkrótce doczekamy się większych, bo dwunastocalowych tabletów od Apple i Samsunga.

Tablety są jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych gadżetów ostatnich lat. Co jednak może zaskakiwać, analitycy twierdzą, że ich sprzedaż w ostatnim kwartale zmalała względem poprzedniego do 45 milionów sprzedanych urządzeń (spadek 9,7%). Słabo idzie nawet iPadowi, który w pierwszym kwartale 2013 znalazł 19,5 miliona nabywców, a w drugim już tylko 14,6 miliona.

Co zatem robić? Odległe echo niesie wieść, że Samsung i Apple poważnie zastanawiają się nad wypuszczeniem nowych urządzeń o większej przekątnej. Ma ona wynosić 12″ lub nawet więcej. Oczywiście, będzie to sporą zachętą do kupna tabletów – istnieje całkiem spora grupa konsumentów święcie przekonanych, że skoro coś jest większe, to musi być też lepsze. Nie jest to na szczęście chwyt kompletnie pozbawiony sensu – na większych tabletach zdecydowanie przyjemniej przegląda się Internet czy odtwarza filmy.

Jakby nie patrzeć, trudno jest wyposażyć tablety w jakieś rewolucyjne rozwiązania. Zdecydowanie łatwiej jest powiększyć wyświetlacz i liczyć na lepszą sprzedaż. Ale czy to wystarczy?

Via

 

Ciekawe? Podziel się!