Lumia 900 OS Update

Windows Phone 8 w wersji GDR3 otrzyma trochę istotnych zmian. Najwięcej z nich dotyczyć będzie umożliwienia komfortowej pracy na urządzeniach o ponad pięciocalowych wyświetlaczach.

Gdyby nie sojusz Microsoftu z Nokią, Windows Phone 8 byłby martwy – gigant z Redmond doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dzięki czemu opinie i prośby Finów w sprawie tworzenia kolejnych aktualizacji i nowych systemów mają dla nich spore znaczenie.

Tom Warren z The Verge na swoim Twitterze opublikował następujący wpis, który to potwierdza:

 

 

W tłumaczeniu na polski:
Nokia z pewnością pracuje nad „tabletofonem”. Nie znam wszystkich szczegółów, lecz Windows Phone 8 GDR3 jest zaprojektowany pod niego.

 

GDR3 ma pozwolić na obsługę wyższych rozdzielczości, niż do tej pory (1080p) i zwiększenie liczby kafelek na ekranie głównym. Wiadomości tekstowe będą się synchronizowały z komputerem. Zostanie dodana też możliwość wyłączenia autorotacji ekranu.

Microsoft ma przedstawić GDR3 w czasie prezentacji nowego tabletofonu Nokii, która ma się odbyć w połowie września. Pozostałe smartfony Nokii dostaną aktualizację do GDR3 pod koniec tego roku, a na początku następnego możemy się spodziewać Windowsa Phone 8.1 Blue. Plany te są dość optymistyczne, lecz jak najbardziej prawdopodobne.

Via/Via

Be Sociable, Share!