NokiaRichRecording465

Za pomocą Nokii Lumia 920 do tej pory mogliśmy nagrywać filmy jedynie z dźwiękiem monofonicznym. Aktualizacja Amber zmienia ten stan rzeczy i po jej zainstalowaniu możemy się cieszyć nagrywaniem dźwięku w stereo.

Nokia Lumia 920 od początku była chwalona za nagrywanie dźwięku w filmach. Zastosowana technologia Rich Recording oraz mikrofony HAAC sprawiają, że ten telefon zaskakująco dobrze radzi sobie nawet w głośnych miejscach, gdzie większość urządzeń by wymiękła. Do ideału jednak było jeszcze daleko z prostego względu – dźwięk jest monofoniczny. Może to zaskakiwać, zwłaszcza, że Lumia 1020 posiada aż trzy wbudowane mikrofony.

Na szczęście, aktualizacja Amber dla tego smartfona wprowadziła zmiany także i pod tym względem i po jej zainstalowaniu można cieszyć się nagrywaniem dźwięku w stereo poprzez aplikację Nokia Pro Cam. Niestety, standardowa apka aparatu wciąż nagrywa tylko w mono. Czy różnica jest dobrze słyszalna? Na to pytanie możecie odpowiedzieć sobie samemu za sprawą dwóch porównawczych filmików, które zostały nagrane przez Internautę HrabiaMol. Dla najlepszego efektu załóżcie słuchawki.

Nokia Lumia 920 po aktualizacji Amber, standardowa aplikacja aparatu, mono:

Nokia Lumia 920 po aktualizacji Amber, Nokia Pro Cam, stereo:

Via

Be Sociable, Share!