gsmarena_001 (8)

LG prezen­tuje nowy smart­fon, którego można zal­iczyć do najniższej smart­fonowej ligi. Będzie tani, lecz czy cena zrekom­pen­suje śla­mazarność i brak mocy?

Nie jestem fanem tanich komórek z Androi­dem. Wróć, za mało powiedziane — nie cier­pię ich. Są mułowate, reagują z opóźnie­niem na każdą komendę użytkown­ika, a smart-funkcje takie, jak przeglą­danie inter­netu, oglą­danie filmów czy strze­lanie fotek za ich pomocą to droga przez mękę. Mimo to cią­gle zna­j­duje się– całkiem spora! — grupa osób, która je kupuje.

LG właśnie wypuś­ciło model Opti­mus L1 II. Charak­teryzuje się trzycalowym ekranem o rozdziel­czości 320x240 pik­seli, pro­ce­sorem Snap­dragon 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, aparat 2 Mpix (bez aut­o­fo­cusa), aku­mu­la­torem 1 540 mAh, 4 GB pamięci wewnętrznej i slotem na karty micro-SD. Sys­te­mem oper­a­cyjnym został Android 4.1.2 Jelly Bean.

lg-optimus-l1-ii-smartfon-przod

Smart­fon będzie ofer­owany w białym i czarnym kolorze. Jego cena ma wynieść 95$, a więc ok. 300 zł. Nie jest drogo, no ale czy naprawdę warto? Myślę, że za tą cenę lep­iej zde­cy­dować się na komórki Nokii z serii Asha, które z pewnoś­cią będą dużo mniej powolne. Jeśli ktoś już na prawdę potrze­buje Androida, to pole­ciłbym mu raczej doz­bierać więcej gotówki, lub kupić coś uży­wanego. LG Opti­mus L1 II mnie nie przekonuje.

Via

Ciekawe? Podziel się!