LG_G2-011

Ofic­jalna pre­miera smart­fona LG G2 już za nami! Myślę, że Kore­ańczykom udało się w końcu stworzyć smart­fona, który może wywołać spore zamieszanie w szere­gach konkurencji.

LG jakoś nigdy nie miało szczęś­cia. Firma co roku próbuje powal­czyć o sukces ofer­u­jąc własne odpowied­niki konkuren­cyjnych flagow­ców. LG Opti­mus 2X czy 4X HD co prawda były niczego sobie, lecz mod­ele Sam­sunga i HTC były po prostu lep­sze. Czy pre­miera LG G2 zmieni to złowro­gie fatum? Możliwe, gdyż jest to wyjątkowo dobry smartfon.

LG G2 cechuje się dużym ekranem 5,2“o rozdziel­czości FullHD. Jed­nakże, jego dolna część jest zajęta przez przy­ciski ekra­nowe, więc wielkość pola użytkowego wynosi jakieś 5″. Mówiąc o wyświ­et­laczu trudno nie wspom­nieć o plas­tikowych ramkach wokół niego, które są niezwykle cienkie. Punt dla Ciebie, LG!

dsc1203-1375885903

Moc również nie zawodzi. Pod maską możemy znaleźć super­szy­bki pro­ce­sor Snap­dragon 800 o tak­towa­niu 2,3 GHz, układ graficzny Adreno 330, 2 GB RAM-u. Pamięć wewnętrzna wynosi (w zależności od wer­sji) 16 lub 32 GB i niestety nie można jej rozsz­erzyć kar­tami pamięci, byna­jm­niej nie w między­nar­o­dowej wer­sji. Pozy­ty­wnie zaskoczyć może wysoka pojem­ność baterii, bo aż 3000 mAh. Nie zabrakło też pod­cz­er­wieni i łączności LTE-A (150 Mb/s!), która jest jeszcze nowinką.

Bardzo dobrze LG G2 wypada pod wzglę­dem aparatu. Posi­ada rozdziel­czość 13 Mpix i jest w stanie nagry­wać mate­ri­ały w rozdziel­czości FullHD w stałych 60 klatkach na sekundę. Cieszy też opty­czna sta­bi­liza­cja obrazu i możi­wość wykony­wa­nia świet­nych zdjęć w słabych warunk­ach oświ­etle­niowych. Hmm, zna­cie to skądś? ;)

DSC_6931-hero_verge_super_wide_large_verge_medium_landscape

W prze­ci­wieńst­wie do innych smart­fonów, w G2 przy­ciski głośności zna­j­dują się na tyl­nej obu­dowie, pod obiek­ty­wem aparatu. Pomiędzy nimi nie zna­j­duje się– jak wcześniej speku­lowano — czyt­nik linii papi­larnych, lecz włącznik telefonu.

Smart­fon zostanie wyposażony w Androida w wer­sji 4.2.2 Jelly Bean, a więc śmi­ało można powiedzieć, że w najnowszej. Trudno byłoby się spodziewać zapakowanego Andka 4.3; jeszcze na to za wcześnie. LG zas­tosowało nakładkę sys­te­mową wyposażoną w wiele bajerów, jak np. włączanie ekranu poprzez dwukrotne stuknię­cie, czy funkcję robi­enia screen­shotów zaw­ier­a­ją­cych ele­menty, które nie zmieś­ciły się na jed­nym ekranie (długie SMS-y, strony internetowe…).

LG G2 w moim odczu­ciu prezen­tuje się świet­nie. LG tym razem naprawdę się postarało i sądzę, że na obecną chwilę jest to najlep­szy smart­fon na rynku.

Ciekawe? Podziel się!