LG_G2-011

Oficjalna premiera smartfona LG G2 już za nami! Myślę, że Koreańczykom udało się w końcu stworzyć smartfona, który może wywołać spore zamieszanie w szeregach konkurencji.

LG jakoś nigdy nie miało szczęścia. Firma co roku próbuje powalczyć o sukces oferując własne odpowiedniki konkurencyjnych flagowców. LG Optimus 2X czy 4X HD co prawda były niczego sobie, lecz modele Samsunga i HTC były po prostu lepsze. Czy premiera LG G2 zmieni to złowrogie fatum? Możliwe, gdyż jest to wyjątkowo dobry smartfon.

LG G2 cechuje się dużym ekranem 5,2″o rozdzielczości FullHD. Jednakże, jego dolna część jest zajęta przez przyciski ekranowe, więc wielkość pola użytkowego wynosi jakieś 5″. Mówiąc o wyświetlaczu trudno nie wspomnieć o plastikowych ramkach wokół niego, które są niezwykle cienkie. Punt dla Ciebie, LG!

dsc1203-1375885903

Moc również nie zawodzi. Pod maską możemy znaleźć superszybki procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, układ graficzny Adreno 330, 2 GB RAM-u. Pamięć wewnętrzna wynosi (w zależności od wersji) 16 lub 32 GB i niestety nie można jej rozszerzyć kartami pamięci, bynajmniej nie w międzynarodowej wersji. Pozytywnie zaskoczyć może wysoka pojemność baterii, bo aż 3000 mAh. Nie zabrakło też podczerwieni i łączności LTE-A (150 Mb/s!), która jest jeszcze nowinką.

Bardzo dobrze LG G2 wypada pod względem aparatu. Posiada rozdzielczość 13 Mpix i jest w stanie nagrywać materiały w rozdzielczości FullHD w stałych 60 klatkach na sekundę. Cieszy też optyczna stabilizacja obrazu i możiwość wykonywania świetnych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Hmm, znacie to skądś? 😉

DSC_6931-hero_verge_super_wide_large_verge_medium_landscape

W przeciwieństwie do innych smartfonów, w G2 przyciski głośności znajdują się na tylnej obudowie, pod obiektywem aparatu. Pomiędzy nimi nie znajduje się- jak wcześniej spekulowano – czytnik linii papilarnych, lecz włącznik telefonu.

Smartfon zostanie wyposażony w Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean, a więc śmiało można powiedzieć, że w najnowszej. Trudno byłoby się spodziewać zapakowanego Andka 4.3; jeszcze na to za wcześnie. LG zastosowało nakładkę systemową wyposażoną w wiele bajerów, jak np. włączanie ekranu poprzez dwukrotne stuknięcie, czy funkcję robienia screenshotów zawierających elementy, które nie zmieściły się na jednym ekranie (długie SMS-y, strony internetowe…).

LG G2 w moim odczuciu prezentuje się świetnie. LG tym razem naprawdę się postarało i sądzę, że na obecną chwilę jest to najlepszy smartfon na rynku.

Be Sociable, Share!