posakd

Google uruchomiło swoją nową usługę o nazwie Menedżer urządzeń AndroidZa jej pomocą można w łatwy sposób odzyskać zgubionego smartfona.

Do tej pory posiadacze smartfonów/tabletów z Androidem w celu zapewnienia sobie ochrony przed kradzieżą lub zgubieniem byli zdani wyłącznie na aplikacje firm trzecich. Na szczęście, od teraz dostępna jest oficjalna usługa tego typu, która sprawdza się naprawdę dobrze.

Menedżer urządzeń Android pozwala na zlokalizowanie wszystkich naszych urządzeń poprzez umieszczenie ich na mapie. Dokładność wskazań jest (przynajmniej w moim przypadku) wysoka – wahała się od 2 do 14 metrów. Aby ułatwić znalezienie naszego telefonu, możemy sprawić, by przez 5 minut emitował dźwięk dzwonka. Kolejną dostępną opcją jest tzw. wymazanie urządzenia, które polega na zdalnym usunięciu danych i przywróceniu ustawień fabrycznych.

2013-08-08 19.23.17

Co najlepsze, usługa nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji. Żąda od nas jedynie akceptacji uprawnień, jeśli chcemy skorzystać z opcji wymazania urządzenia. Oczywiście, nie jest doskonała. Działa wyłącznie wtedy, gdy smartfon jest podłączony do Internetu i nie powala mnogością funkcji. Możliwe, że to zmieni się za jakiś czas, ale już teraz jest to nieocenione narzędzie, które może uratować nasze zagubione komórki i tablety.

Link do menedżera urządzeń Android

Be Sociable, Share!