iIeprf16uFpA

O przejęciu spółki Nokia Siemens Network przez Nokię pisaliśmy już miesiąc temu. Teraz jednak doszło do sfinalizowania całej transakcji. Nokia ma już śmiałe plany dotyczące przyszłości swojego nowego zakupu, w tym takie, przez które tysiące ludzi będzie musiało stracić pracę.

Wykup stuprocentowego udziału w, będącym do dnia dzisiejszego spółką, przedsiębiorstwie Nokia Siemens Network był śmiałą decyzją. Nokia wydała na ten cel aż 1,7 mld €, a nie ma wcale pewności, że przejęcie całego interesu przyniesie zyski (jeszcze w 2010 roku NSN przyniosło stratę w wysokości 686 milionów €).

Całe przedsiębiorstwo będzie wkrótce funkcjonować pod zmienioną nazwą Nokia Solutions and Networks, a funkcję prezesa obejmie Rajeev Suri.

Już teraz można usłyszeć plotki, jakoby nowy zarząd miał w planach podjąć ostre cięcia budżetowe. Na pierwszy ogień zostanie przeprowadzona redukcja miejsc pracy. Obecnie w Nokia Siemens Network pracuje aż 50 500 osób, lecz wkrótce swoje posady może stracić nawet 8 500 pracowników. 

Warto też dodać, że Nokia Siemens Network w Polsce zatrudnia ponad 2 400 osób i posiada swoje siedziby w sześciu różnych miastach, w tym główną w Warszawie.

Via

Be Sociable, Share!