clipboard01re34hghggfh

Windows Phone zyskuje coraz większą  popularność z miesiąca na miesiąc. Już teraz jego w jego sklepie przekroczona została granica 2 miliardów pobranych aplikacji. Jest nieźle!

Microsoft może mówić o szczęściu. Jego platforma z początku była zaledwie ciekawostką, lecz Windows Phone ciągle zyskuje na znaczeniu. Oczywiście, wciąż ciężko porównywać go do Androida czy iOS-a, lecz ma on zapewnione bezpieczne miejsce na podium najpopularniejszych mobilnych platform.

Todd Brix będący dyrektorem naczelnym sklepu Windows Phone pochwalił się, że aplikacje z jego systemu pobrano już ponad 2 miliardy razy. Dodatkowo, drugi milion

Na swój pierwszy miliard pobrań Microsoft czekał aż 2 lata i  4 miesiące. Osiągnięcie kolejnego miliarda nie było już tak dużym problemem – wystarczyło poczekać kolejne 5 miesięcy. Możemy zatem przypuszczać, że trzeci (hmm, a może czwarty? 😉 ) miliard stuknie jeszcze w tym roku.

By mieć jakąś porównawczą skalę dodajmy, że Apple na taki sam wynik czekało 14 miesięcy, a pierwszy miliard padł już po dziewięciu.

Przy okazji z  wykresu możemy się dowiedzieć też o liczbie krajów, w których Windows Phone jest oficjalnie wspierany. Na samym początku było ich tylko 17, a z kolei teraz ta liczba urosła do 191 w momencie ukazania się Windows Phone’a 8.

Via

Ciekawe? Podziel się!