3d

Wiele nowych smartfonów nie posiada slotów na karty pamięci. Może to być powodem do irytacji dla posiadaczy 8- czy 16- gigowych komórek, gdyż taką pojemność w dzisiejszych czasach można bardzo szybko zapełnić. Na szczęście, wkrótce może nastąpić koniec tego problemu za sprawą nowej pamięci flash o dużej pojemności opracowanej przez Samsunga.

Samsungowi po ponad dziesięciu latach prac i badań udało się opracować nowy rodzaj pamięci o nazwie V-NAND, która będzie zarówno pojemna, jak i wystarczająco mała, by móc zastosować ją w smartfonach.

Nowa technologia charakteryzuje się tym, że chipy są w niej ułożone nie obok siebie, lecz jeden na drugim. W ten sposób może się ich zmieścić aż 24. Gęstsze upakowanie chipów NAND przekłada się na większą możliwą do uzyskania pojemność i szybsze działanie.

Pojemność możliwa do uzyskania w ten sposób prezentuje się niezwykle kusząco. Pamięci będą produkowane w wariantach od 128 GB do 1 TB.

Samsung zapowiada, że pamięć V-NAND znajdzie zastosowanie w dyskach twardych SSD już w tym roku, a w roku 2014 możemy się jej spodziewać w smartfonach. Jeśli Samsung Galaxy S5 zostanie w nią wyposażony, to z pewnością zyska u mnie dodatkowe punkty zainteresowania.

Via

Ciekawe? Podziel się!