oppo

Aparaty wysokiej jakości nigdy nie były domeną chińskich telefonów komórkowych. Firma Oppo chce położyć temu kres poprzez swój fotosmartfon o nazwie N-Lens N1.

Ten rok jest na pewno udany dla osób, które po smartfonie spodziewają się dobrego aparatu. Galaxy S4, Lumia 1020 czy (jeszcze nie pokazana oficjalnie) Sony Xperia i1 Honami posiadają naprawdę wyjątkowe aparaty i to właśnie w tym aspekcie progres względem smartfonów z poprzedniego roku jest chyba największy. Swoją cegiełkę chce nawet dorzucić chińskie Oppo.

Chińczycy, jak to Chińczycy – tną koszty po całości i czasami aż stają na głowach, by ich smartfony kosztowały jak najmniej. Z tego powodu posiadają one aparaty, które – wybaczcie za dosadność – można o kant tyłka rozbić. Jako że części optyczne i dobrej jakości sensory są relatywnie drogie w produkcji, chińskie komórki posiadają najtańsze – i bardzo słabej jakości – zamienniki.

opponlens

W przypadku nowego smartfona Oppo  ma być inaczej. Ta firma znana jest z kilku niezwykle cienkich i naprawdę mocnych słuchawek całkiem dobrej jakości. W swoim nowym modelu o nazwie N-Lens N1 ma postawić na dobry aparat. Będzie charakteryzował się rozdzielczością 12 Mpix i specjalistycznym chipem fotograficznym o nazwie Owl (ang. sowa). Po jego nazwie możemy się domyślać, że będzie się świetnie sprawował w słabych warunkach oświetleniowych.

Oczywiście, smartfon ten będzie korzystał z Androida. Nie wiemy natomiast, w jakiej wersji. Nie znamy też zastosowanego procesora i innych podzespołów.

Oppo N-Lens N1 trafi do sprzedaży w cenie 480$. Nie spodziewajcie się jednak, że trafi do sprzedaży w Polsce.

Via

Be Sociable, Share!