Zgubienie smartfona zawsze wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami. Na szczęście, można temu zaradzić. Usługi do lokalizacji ma już m.in. Sony czy Samsung. Istnieją też specjalne aplikacje, które pozwolą namierzyć urządzenie z Androidem dowolnej marki. Wkrótce jednak doczekamy się lepszego rozwiązania – Google wprowadzi własną usługę tego typu.

Dzięki wprowadzeniu usługi lokalizacyjnej przez Google’a, posiadacze urządzeń z Androidem będą mieli w końcu do dyspozycji uniwersalne i wygodne narzędzie, które pozwoli na odnalezienie swojego zagubionego smartfona czy tabletu.

Za sprawą strony Android Device Manager będziemy mogli nie tylko namierzyć swoją zgubę, lecz także wyczyścić z niej wszystkie dane, czy włączyć głośny sygnał dźwiękowy (nawet w trybie cichym).  Usługa ma być kompatybilna z systemem Android 2.2 lub nowszym. Jest to bardzo dobra wiadomość – nawet posiadacze starszych smartfonów będą mogli skorzystać z dobrodziejstw Android Device Managera.

Na oficjalnym blogu Androida Google wyjaśniło, że jego nowa usługa lokalizacyjna zostanie oddana w nasze ręce już w tym miesiącu. 

Via

Be Sociable, Share!