Posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S4 i HTC One w wersji Google Play Edition mogą już teraz cieszyć się aktualizacją do Androida w wersji 4.3 Jelly Bean.

Google podczas premiery Samsunga Galaxy S4 Google Play Edition zapewniało nas, że ten smartfon (i oczywiście wszystkie inne, które zostaną obdarzone wersją Google Play) będzie miał pierwszeństwo w otrzymywaniu aktualizacji systemowych. No  i stało się – użytkownicy już mogą pobierać nowiutkiego Androida 4.3 Jelly Bean na swoje Galaxy S4 i HTC One Google Play Edition.

Aktualizacja wprowadza takie dodatki, jak np. rozbudowana opcja tworzenia profili użytkowników o ograniczonej funkcjonalności, wsparcie dla OpenGL ES 3.0, ulepszoną klawiaturę, czy łączność Bluetooth Low Energy.

Dodatkowo, update odblokowuje tethering poprzez Bluetooth w Samsungu Galaxy S4 GPE i uaktywnia port podczerwieni w HTC One GPE.

Co z pozostałymi urządzeniami? Nexusy już od jakiegoś czasu otrzymują aktualizację do Androida 4.3, lecz jej dostępność zależy od regionu. Posiadacze Galaxy S4 i HTC One w swoich normalnych, półkowych odmianach będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Niedawno Sony przedstawiło listę wszystkich swoich urządzeń, które zostaną objęte procesem aktualizacji. Jako ciekawostkę dodam, że Samsung już w marcu przedstawił swoją listę, lecz… odnoszącą się do Androida 5.0. To nie żart, rzeczywiście takie coś miało miejsce. Jako, że wówczas nie było do końca wiadomo, jaki numerek otrzyma kolejna wersja Androida, możemy się spodziewać, że dotyczy ona wcale nie Androida 5.0 Key Lime Pie, a 4.3 Jelly Beana. Ale na ile możemy jej ufać?

Via

Ciekawe? Podziel się!