W statystykach za czerwiec mogliśmy opijać fakt, że Jelly Bean po wieeeeeelu miesiącach w końcu wyprzedził Gingerbreada 2.3 i tym samym stał się najpopularniejszą wersją Androida. Teraz spokojnie pozostaje nam wpatrywać się, jak Żelek zwiększa swoją przewagę.

W ubiegłym miesiącu nie uświadczyliśmy żadnych niespodzianek, lecz powinniśmy się z tego cieszyć – w końcu jest tak, jak być powinno.

Jelly Bean urósł w siłę o 2,6 punkty procentowe, Ice Cream Sandwich spadł o 0,8, natomiast poczciwy (by nie napisać zgrzybiały 😀 ) Gingerbread stracił dokładnie jeden punkt procentowy. Wzrosty i upadki nie są spektakularne, lecz podążają w dobrym kierunku i jak na dłoni widać, że Android – wolnymi bo wolnymi krokami – ewoluuje w dobrym kierunku.

Za miesiąc możemy spodziewać się, że w statystykach zostanie uwzględniona kolejna wersja Zielonego Robocika. Mowa o Androidzie 4.3 Jelly Bean, który ze względu na swoją nazwę i małą ilość zmian i tak nie spowoduje powiększenia fragmentaryzacji. Z początku nie powinniśmy jednak liczyć na to, że trafi do więcej niż trzech procent zielonych urządzeń.


Be Sociable, Share!