Dopiero dziś ranem informowaliśmy Was o premierze Moto X, a już teraz słyszy się, że ten smartfon w niedalekiej przyszłości ma otrzymać wersję Google Play Edition.

Google Play Edition to odmiany smartfonów, które upodabniają je do produktów z linii Nexus. Tak nazwane smartfony charakteryzują się zmienionym oprogramowaniem na fabrycznego Androida AOSP pozbawionego nakładek producentów. Można je zamówić poprzez stronę Google Play, choć akurat to nie jest jeszcze możliwe w Polsce.

Do Samsunga Galaxy S4 Google Play Edition i HTC One Google Play Edition wkrótce ma dołączyć Moto X Google Play Edition. Czyta wersja smartfona może odnieść sukces? To zależy. Od czego? Przede wszystkim, czy Google zdecyduje się na wysyłkę tych komórek na cały świat, czy ograniczy ją tylko do Ameryki, jak to zrobiła Motorola ze zwykłą odmianą X Phone’a. Pod znakiem zapytania stoi też możliwość zaprojektowania własnego smartfona z poziomu strony internetowej oraz cena.

Moto X w wersji Google Play Edition zdaje się być całkiem dobrym pomysłem na sprzedanie większej ilości egzemplarzy, lecz trudno orzec, czy taka odmiana nowej Motoroli będzie ciekawsza od tej, która jest już po oficjalnej premierze. To się okaże wtedy, gdy… dowiemy się, jak bardzo uciążliwa jest obecna zaimplementowana nakładka systemowa 😉

Via

Be Sociable, Share!