SkyDrive wkrótce przestanie istnieć. Nie jest to jednak powód do rozpaczania, gdyż na jego miejsce wejdzie identyczna usługa o zmienionej nazwie. Stanie się tak ze względu naruszenia praw do znaku towarowego przez Microsoft.

SkyDrive to jedna z popularniejszych usług do przechowywania plików w chmurze. Dzięki niemu możemy otrzymać za darmo swoją internetową przestrzeń o pojemności 7 GB, co – w porównaniu do konkurencyjnych usług –  jest całkiem porządną wielkością. SkyDrive jest najpopularniejszą przechowalnią plików on-line wśród użytkowników Windows Phone, lecz ze względu na dostępność dla Androida i iOS-a cieszy się także niemałą popularnością na tych platformach.

Microsoft wkrótce będzie musiał zmienić nazwę usługi SkyDrive ze względu na orzeczenie sądu. Jak się okazało, British Sky Broadcasting Group posiada prawa do nazwy SkyDrive. Jeszcze nie wiemy, jak internetowy dysk giganta z Redmond będzie się nazywał, lecz o tym powinniśmy dowiedzieć się za kilka dni lub tygodni.

Całą sytuację z przymrużeniem oka komentuje od kilkunastu godzin nowo utworzone konto na Twitterze o nazwie Sad SkyDrive. Oto kilka z jego wpisów:

 

 

Via

Be Sociable, Share!