Nokia ku uciesze tym wszystkim, którzy ze sklerozą są na ty, pracuje nad małym urządzeniem, które pozwoli nam szybko zlokalizować klucze od samochodu czy inne drobne rzeczy.

Nokia wkrótce ma ujawnić swoje nowe akcesorium do smartfonów. Mowa o Treasure Tagu, który nie pozwoli nam zgubić drobnych przedmiotów jak np. kluczy.

Urządzenie to małych rozmiarów pudełeczko, które będziemy mogli podczepić pod klucze. Wykorzystuje ono łączność NFC i Bluetooth 4.0, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli je zlokalizować. Do tego celu posłuży aplikacja LiveSight zainstalowana na smartfonie. Gdy będziemy znajdować się w bliskiej odległości od Treasure Taga, będziemy mogli dodatkowo usłyszeć jego pikanie, które ułatwi jego odnalezienie.

To, co w tym akcesorium jest najbardziej niepokojące, to wbudowana bateria. Ma ona wystarczyć na sześć miesięcy (wynik uzyskany dzięki zastosowaniu Bluetooth 4.0 o niskim poborze mocy), lecz zabraknie możliwości jej ponownego naładowania. Prawdopodobnie po tym czasie będziemy zmuszeni wyrzucić urządzenie do śmieci.

Na razie nie wiadomo, kiedy Nokia zamierza wprowadzić Treasure Taga do sprzedaży. Miejmy nadzieję, że cena będzie adekwatna do żywotności tego urządzenia.

Via

 

Be Sociable, Share!